Hazır Olun, Drone Kuryeler Geliyor!

Hazır Olun, Drone Kuryeler Geliyor!

İzlanda’nın başkenti Reykjavík’te kentsel bir dağıtım drone sistemi kurulması adına ilk adım atıldı. Drone lojistik şirketi Flytrex ile İzlanda’nın en büyük çevrimiçi parakende şirketi AHA drone kurye hizmeti vermek için bir araya geldi.

Droneların hızını ve trafik sorununa takılmayacaklarını düşündüğümüzde, kurye olarak kullanılmaları oldukça mantıklı bir fikir. Drone lojistik şirketi Flytrex ve çevrimiçi parakende şirketi AHA, bu doğrultuda iş birliği yapacak.

İzlanda’nın başkenti Reykjavik’in bazı noktalarında hizmete başlayan dronelar, şehirdeki nehir boyunca yiyecek ve paket taşıyor. Drone kuryenin ortalama teslimat süresi 25 dakika ila 40 dakika arası değişiyor. Bu çok kısa bir zaman değil kabul ediyoruz, ancak şimdiden büyük bir fark yaratacaklarını söyleyebiliriz. En azından yemeklerinizi hızlı bir şekilde almak ve teslimat maliyetlerini azaltmak açısından.

Drone kurye şu an için bir tanıtım aracı olarak kullanılıyor. Teslimat yapan dronelar büyük paketler taşımıyor. İzlanda’nın nüfusunu ve bina yapısını düşündüğümüzde bu oldukça yeterli gözüküyor. Bu projenin, farklı tipteki droneların şehir içindeki kullanımını arttırabileceği düşünülüyor. Birçok kişi üreticilerin şehir trafiğini ve fiziki koşulları alt etmek için drone kullanabileceklerini söylüyor.

Yemek siparişinizi evinizin balkonundan teslim eden bir drone hayal edin. İlginç duruyor değil mi?

Drone’ların çeşitli görevlerde şehir içinde kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Drone Gürültüsüne Son! İşte Karşınızda Pervanesiz Drone

Drone Kullanarak Hırsızları Yakalattılar!

Drone Savar Teknolojisinde Öncü Ülke Türkiye

YORUMLAR