Hazır Olun Yakında eSIM Kart Geliyor!

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonda bazı donanımların gelişmesi de hızlanıyor. Örneğin bugüne kadar defalarca bahsi geçmesine rağmen bir türlü görmediğimiz e-SIM Kart özelliği yakında bütün operatörlerde kullanılacak. Ancak şu an için plastik SIM kartlara devam edeceğiz gibi görünüyor. İşte haberimizin detayları.

Neredeyse her şeyin elektronik ve gömülü hale geldiği günümüz dünyasında elbette SIM kartlar da bundan payını alacaktı. e-SIM Kart teknolojisini plastiklerden çıkarıp gömülü hale getiren e-SIM Kart teknolojisi sayesinde kesinlikle SIM Kart taşıma gibi bir zorunluluk kalmayacak.

Peki e-SIM kart ne tür avantajlar sunacak?

Uzun bir süredir devam eden çalışmalar sonucunda SIM kart teknolojisini gömülü hale getirmenin bir yolu bulundu ve bu yol birçok avantajı da beraberinde getirecek. Örneğin artık 2 hat açmanıza gerek kalmayacak. 2 hattı da tek bir SIM kart üzerinden kullanma imkanımız ortaya çıkacak.

SIM kart özelliği sayesinde birçok sistemi kendi mobil uygulamanıza daha hızlı bağlama imkanınız oluşacak. Bunun arabalar veya diğer birçok sistemler için geçerli olacağını ifade etmek gerekiyor. e-SIM kart sayesinde bağlantı kopukluğu olma ihtimali de ciddi oranda azalmış olacak. Samsung, 2016 yılında çıkardığı akıllı saati Gear S2’de eSIM kart özelliğini kullanmıştı. O günden sonra bu özellik ciddi olarak gündeme geldi.

İlerleyen dönemlerde neredeyse bütün akıllı telefon modellerinde e-SIM Kart kullanılacak. Şu an için Apple bu işin öncülüğünü yürütüyor gibi görünüyor. Peki sizce de e-SIM Kart teknolojisine geçilmesi gerçekten de avantajlı olacak mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.