HDR Ekran Teknolojisi Kullanan İlk Telefon Sony Xperia X Premium’un Bilgileri Sızdırıldı

HDR Ekran Teknolojisi Kullanan İlk Telefon Sony Xperia X Premium’un Bilgileri Sızdırıldı

HDR ekran kullanan bir akıllı telefon henüz yok. Ancak Sony Xperia X Premium bu konuda bir ilk olacak. İşe Sony Xperia X Premium’un internete sızan bazı özellikleri.

Sony’nin tasarladığı Xperia X serisinin performans telefonları olduğunu biliyoruz. Bu telefonların ekranlarının 4K desteklediği de artık yeni bir haber değil. Ancak bundan sonra XperiaX serisinin ekran çözünürlüklerinin HDR olacağı oldukça yeni bir haber. HDR çözünürlük Xperia X Premium’a daha fazla canlılık ve parlaklık getirecek.

HDR ekranın farkları nedir?

5.5 inçlik bir ekranla geleceği fısıldanan yeni Xperia X Premium 1080p ekranı HDR desteği ile daha faklı bir görüntü tecrübesi sunacak. 4K’ya kadar destek veren ekran aynı kulvardaki geniş ekran televizyonlar kadar canlı görüntüler sunacak. Xperia X Premium’un HDR ekranında her pikselin aydınlık değeri 1.300 olarak belirlenmiş. Bu değer Samsung Galaxy S7 için 855 civarında telaffuz ediliyordu.

Normal renk değerlerinin 16,8 milyon olduğu standart LCD ekranların aksine Xperia X Premium tam 1.07 milyar renk vaat ediyor. Normal RGB renk tonunun her bir renk için 256 olduğu LCD ekranlarla karşılaştırıldığında Xperia X Premium'un 10 bitlik HDR ekranı her bir renk için 1024 renk tonu veriyor.

Sony Xperia X Premium kaportasının altında Snapdragon 820 taşıyacak. Adreno 530 GPU, 3GB RAM ve USB-C özellikleri ile piyasaya geleceği konuşuluyor. Ne zaman çıkacağı ise henüz net değil. 

Sony Xperia X Serileri Tanıtıldı

YORUMLAR