Hearthstone 20 Milyon Kayıtlı Oyuncu Tarafından Oynanıyor

Hearthstone 20 Milyon Kayıtlı Oyuncu Tarafından Oynanıyor

Blizzard Starcraft, Warcraft ve Diablo gibi oyun serilerinin ardından Hearthstone ile de başarıyı yakalayacağa benziyor. Hearthstone ile ilgili olarak yayınlanan son istatistikler oyunun güzel bir gidişata sahip olduğunu belgeliyor. Yayınlanan bu istatistiklere göre Hearthstone 20 milyon kayıtlı oyuncu barajını devirmiş durumda. Bu da oyunun Blizzard için iyi bir gelir kaynağı olmaya başladığını gösteriyor. Özellikle World of Warcraft'ın giderek azalan oyuncu sayısına sahip olduğu bu günlerde Hearthstone Blizzard için güzel bir dengeleme unsuru olabilir.

Hearthstone yapı olarak diğer Blizzard oyunlarından farklı bir oyun. Genelde strateji ağırlıklı oyunlar olan Blizzard oyun serilerinin dışına çıkan Hearthstone bir kart oyununun özenle geliştirilip oyunculara sunulduğunda nasıl başarılı olabileceğini kanıtlıyor. Ayrıca Hearthstone diğer Blizzard oyunları gibi uzun geliştirme süreçlerine ve maliyetlerine de sahip değil. Oyun bu anlamda ticari olarak da bir başarı örneği.

Ücretsiz olarak oynanabilen Hearthstone oyuncuları oyun için özel içerikleri satın almaya zorlamayan bir yapıya sahip. Oyunculara sunulan Hearthstone: Curse of Naxxramas gibi ücretsiz genişleme paketleri de oyunun gelecekte büyümeye devam edeceğini gösteriyor. Eğer siz de Hearthstone oyuncularına katılmak isterseniz bu bağlantıları kullanarak oyunu indirebilirsiniz:

GTA 5 PC Versiyonu Neden Geç Çıkacak?

YORUMLAR