Hearthstone: Goblins vs Gnomes Yeni Kartlarla Birlikte Aralıkta Geliyor

Hearthstone: Goblins vs Gnomes Yeni Kartlarla Birlikte Aralıkta Geliyor

Blizzard'ın her sene gerçekleştirdiği özel oyun etkinliği BlizzCon'da bu sene büyük bombalar patladı. 7-8 Kasım tarihleri arası gerçekleşen fuarda Blizzard'ın tüm oyunları için hayranları heyecanlandıran duyurular ve yenilikler tanıtılarak, neredeyse her Blizzard oyunu için ek içerikler açıklandı.

Blizzard'ın dünya çapında fenomen haline gelmiş dijital kart oyunu Hearthstone da BlizzCon'da ilk duyuru alan başlıklardan biri oldu. Hearthstone'un sıradaki ek paketi Goblins vs Gnomes, oyuna ekleyeceği 120 yeni kartla beraber duyuruldu ve bu aralık ayında PC ve iPad için geliyor.

Goblins vs Gnomes'da Warcraft evrenini yakından takip edenlerin tahmin edebileceği gibi mekanik alanda uzmanlaşmış Gnome'lar ve Goblin'ler arasındaki mücadele ön plana çıkacak. Birbirine düşman ırkların hangisi daha iyi mühendis dersiniz? Tahmin etmek gerçekten çok zor!

Hearthstone'a eklenecek yeni kartlar World of Warcraft oyuncuları için yine tanıdık yüzler olacak. Blizzard bildiğimiz gibi Warcraft evrenini her oyunun yansıtmaktan çekinmiyor, Hearthstone'da ise bu işi çok daha iyi yaparak basit bir kart oyununun ne noktalara gelebileceğini bizlere gösteriyor. Hearthstone ilk çıktığından bu yana Curse of Naxxramas isimli bir macera modu almış, yine Warcraft evreninden birçok karakteri oyuna aşılamayı başarmıştı. Goblins vs Gnomes ise bir mod olmaktan ziyade ek paket mantığıyla oyunun tamamen genişlemesini sağlayacak.

Blizzard'ın kurucularından olan ve şirketin CEO'su Mike Morhaime, etkinlikte Hearthstone: Goblins vs Gnomes için şu açıklamalarda bulundu: "Goblins vs Gnomes, oyundaki tüm desteler ve stratejiler için bir sürü stratejiyi de beraberinde getirerek oyuna yüzlerce kart ekleyecek. Oyuncularımızın yeni kartlarla beraber bulacağı çılgın kombinasyonları sabırsızlıkla bekliyoruz."

Hearthstone: Goblins vs Gnomes aralık ayında PC ve iPad için geliyor. Yeni kartları oyunun Arena modunda kazandığınız oyunlarla, veya oyun-içi ya da gerçek parayla satın alabileceksiniz. Yeni kart paketlerinin ücreti şimdiki paketlerle aynı olarak oyun içi 100 altın değerinde olacak.

Hearthstone'u hemen ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip Blizzard'ın kurduğu harika dünyada kendi stratejinizi konuşturabilirsiniz. Ayrıca oyunun iPad için de bir versiyonu bulunuyor.

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

HTC'nin Android Lollipop Güncellemesini Alacak Cihazları Belli Oldu

YORUMLAR