Hearthstone iPhone ve Android Telefonlar İçin de Düşünülüyor

Hearthstone iPhone ve Android Telefonlar İçin de Düşünülüyor

Blizzard Entertainment'ın dijital kart oyunu Hearthstone: Heroes of Warcraft'ı önümüzdeki seneye kadar akıllı telefonlarda göremeyeceğiz. Firmanın doğrulamasına göre oyunun iPhone ve Android telefon versiyonlarının biraz daha süreye ihtiyaçları var.

Hearthstone'un iPhone ve Android versiyonları geçen sene BlizzCon'da Rob Pardo tarafından duyurulmuştu. Oyunun Android tablet versiyonunun hala 2014 içerisinde yayınlanacağı düşünülse de sabit bir versiyon isteyen Hearthstone hayranları biraz daha bekleyecek olabilir. Oyun şu anda mobil olarak sadece iPad'te bulunuyor.

"Hearthstone'u iPhone ve Android telefon kullanıcılarına hazırlamak üzereyiz ancak bu versiyonları tam olarak oturtmamız için biraz daha zaman ihtiyacımız olduğu açık," diyor topluluk menajeri Christine Sims. "Şu anda yeni olarak çalışmakta olan bir sürümümüz var, biraz daha iş istiyor ve biz de bunu tam olarak hazır edene kadar, en azından önümüzdeki seneye kadar paylaşmak istemiyoruz. Bizim için Hearthstone'un telefon deneyimi de tablet veya PC'dekinin aynısı olmalı. Bu bizim için çok önemli ve tahmin edeceğiniz gibi sadece avucunuzun içinde PC ve tabletteki kadar bir Hearthstone deneyimi yaşatmak adına arayüzü geliştirmede zorluklar yaşıyoruz."

Blizzard'ın, Hearthstone'u akıllı telefona uyarlarken kullanıcı arayüzünü de aynı şekilde bu telefonların ekranlarına uyacak şekilde ayarlamaya çalıştığını görüyoruz. Firma akıllı telefon versiyonlarının sadece birer PC portu olmayacağını, PC veya tablet ile aynı kolaylık ve deneyimi yaşatmak üzere yeniden tasarlandığını belirtiyor.

Hearthstone'un akıllı telefonlara gelecek olması birçok oyuncuyu sevindirmiş durumda. Eğer siz Hearthstone'un büyülü dünyasına kapılmadıysanız, inanın çok şey kaçırıyorsunuz. Aşağıdaki bağlantılarımızdan Hearthstone oyununu ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilir ve Blizzard'un dünyayı kasıp kavuran dijital kart oyununa hemen başlayabilirsiniz. Ayrıca yine sitemizde yer alan Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu isimli rehberimiz oyuna yeni başlayanlar için çok iyi bir kılavuz olacaktır.

Hearthstone Sonunda Android Tabletlere Geliyor!

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

YORUMLAR