Hearthstone'a Yeni Bir Genişleme Paketi Yolda

Hearthstone'a Yeni Bir Genişleme Paketi Yolda

World of Warcraft, Starcraft ve Diablo gibi bilgisayar oyunları tarihinde iz bırakmış, hala da oyuncu sayısını katlamaya devam eden oyunların geliştiricisi Blizzard, son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Hearthstone başlığı hakkında tüm dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Blizzard'ın fenomen haline gelmiş dijital kart oyunu Hearthstone dünya çapında 75 milyon oyuncuyu da aşarak firmanın en başarılı oyunu haline geldi.

Eğer Hearthstone'un başarısı hakkında kuşkuluysanız, Blizzard bile bu konuda şaşırmış durumda. Firma, oyunun bu hale geleceğini beklememekle birlikte her geçen gün kazanılan başarı tüm ekip için inanılmaz bir motivasyon sağlıyormuş. Dünya çapında gitgide artmakta olan oyuncu sayısı, yine dört bir ülkede büyük çaplı turnuvaların düzenlenmesine ve kısaca Hearthstone'un daha da büyümesine neden oluyor.

Tüm bu başarının ardından Blizzard'ın açıklamasına göre oyuna yepyeni bir genişletme paketi de çok geç kalmayacak. Henüz yeni sayılacak Goblins vs Gnomes'tan sonra, tahminen nisan ayı gibi PvE oynanış sistemi üzerine kurulu yeni bir paket de oyuncuları bekliyor olacak. Buna örnek olarak Hearthstone'un ilk eklentisi Curse of Naxxramas'ı verebiliriz.

En son Blizzard'ın resmi açıklamasına göre Hearthstone oyuncuları, geçtiğimiz senenin eylül ayında 20 milyon civarındaydı. Filmi 4 ay ileri aldığımızda ise karşılaştığımız tablo 75 milyon oyuncuya hitap ediyor, Hearthstone başarı anlamında gerçekten engelleri aşarak ilerliyor.

Blizzard tarafından yayınlanan son eklenti Goblins vs. Gnomes, 2014'ün aralık ayında çıkmıştı. Oyuna 143 adet yeni kart eklemekle birlikte oyunun meta'sını komple değiştiren eklenti çoktan oyuncuların kalbini kazandı bile. Bakalım nisan ayında karşılaşacağımız yeni genişletme paketi Hearthstone'u kaç adım ileriye taşıyacak.

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

YORUMLAR