Heavy Metal Efsanesi Dio'nun Hologramı Dünya Turnesine Çıkıyor

Heavy Metal Efsanesi Dio'nun Hologramı Dünya Turnesine Çıkıyor

Black Sabbath'ın solistliğini yaptıktan sonra müzik kariyerine kendi soyadını taşıyan grubuyla devam eden ve bizlere harika şarkılar sunan Ronnie James Dio, hologram teknolojisi ile 30 Kasım'dan sona Avrupa'da turne yapmaya başlayacak. 

Almanya'da düzenlenen ve dünyanın en büyük metal müzik festivallerinden bir tanesi olarak gösterilen Wacken sahnesinde görünen Dio'nun hologramı, geçtiğimiz yıl birçok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Yine de efsane ismin performansını gerçeğe oldukça yakın şekilde görmek, çoğu kişiyi ziyadesiyle mutlu etmeyi başarmıştı. Hologram gösteri Wacken'da oldukça ilgi çektikten sonra organizatörler "Dio Returns" ismiyle bir turne programı yapacaklarını ve Dio'nun hologramının neredeyse bütün dünyayı gezeceğini açıkladılar.

30 Kasım tarihinde Avrupa'da başlayacak olan turneye, Dio grubunun diğer ögeleri de yer alacağı da açıklandıelemanları da dahil olacak. Judas Priest ve Oni Logan (Racer X) gibi diğer grupların vokalleri de hologram konserlere eşlik edecekler.

Helsinki'den başlayacak olan turne, Avrupa'dan sonra Güney Amerika ve Avustralya'ya da uğrayacak. Bütün bunların ardından 2018 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ni gezmeye başlayacak grup, toplamda 80 ile 100 konser vermiş olacak. 

Hologram turnesinin açıklanmasıyla birlikte Dio'nun unutulmaz şarkılarından bir tanesi olan Don't Talk to Stranger'ın sözleri hemen aklımıza gelirken, ünlü ismin iki farklı hologram performansını da hemen aşağıdan izleyip, kulaklarınızın pasını silebilirsiniz. 

Star Wars'taki Hologramlar İçin İlk Adım Atıldı

Yapay Zekaların Hologram Şeklinde Olmasını İster misiniz?

YORUMLAR