Hedefini Şaşırmayan TrackingPoint Parmak Isırtıyor

Hedefini Şaşırmayan TrackingPoint Parmak Isırtıyor

Kararlı nişan alan silahlar endüstrisinde 2 yıl önce tanıtımı yapılan Mile Maker TrackingPoint dürbünlü tüfeği bu yıl yine CES 2015 Fuarı'nda boy gösterdi. Yenilenen silah yeni nesil pek çok silahı geride bırakacak çok daha fazla özelliğe sahip.

Tüfeğin dürbününden bakıldığında hava durumu, rüzgarın hızı, mesafe ve hedef bilgisi görüntülenebiliyor. Ayrıca hareket halindeki hedefleri takibe alan dürbünü sayesinde hedefin menzilini ölçerek görüş alanının atışa ne kadar müsait olduğunu da izleyebiliyorsunuz

Hedefi bir kez takibe alan TrackingPoint dürbünlü tüfek hedef atışa müsait olduğu zaman haber veriyor ve böylelikle kesin bir sonuç alabiliyorsunuz. Mile Maker olarak da adlandırılan tüfek 338 Lapua Magnum mermiler taşıyor. Bu mermilerin gücü sayesinde hem saldırı hem de savunma amaçlı kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Silahın menzili eski modellerine göre artırılarak bin 600 metre ye çıkarılmış. Bu da neredeyse yüzde 50’lik bir artışa denk geliyor. En önemli özelliği ise saatte 50 km ile hareket eden hedeflerde bile bu mesafeden kesin sonuç alabilmesi olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz yıllardaki modelinden daha güçlü özelliklere sahip olan TrackingPoint Mile Maker, tüfeğin demosunda hedefe bakmadan atış yaparak avlanan avcıların çektikleri videolar çok etkili olmuştu. Tüfeğin kullanım esnasında video çekerek bunu sosyal medya sitelerinde anında paylaşma özelliği de var. 

Silahın geçen sene CES 2014 Fuarı'nda kullanılan etkili demo videosunu tekrar hatırlayalım.

2015 yılının ortalarına doğru piyasaya sürülecek olan silahın fiyatı 8 bin dolardan başlayacak. 

CES 2015'te Bu Sene Neler Oldu, Hepsi Geniş Yazı Dizimizde!

YORUMLAR