Hem Kablosuz Hem Temassız İlk Şarj Aleti Üretildi

Hem Kablosuz Hem Temassız İlk Şarj Aleti Üretildi

Her ne kadar Apple daha yeni kablosuz şarjı destekleyen telefonlar üretmiş olsa da aslında bu teknoloji hiç de eski sayılmaz. Ancak konuyla ilgili yeni olan şey şu ki Pi, hem kablosuz hem de temassız olarak üretilmiş ilk şarj aleti!

Apple’ın yeni kablosuz şarj aleti AirPower, yalnızca cihazınız standın üzerindeyken çalışıyor. Bu da telefonunuzu kullanırken şarj etmenizi imkansız hale getiriyor. Şekil olarak başucu lambalarını çağrıştıran bu yeni tasarımsa, özel ışın oluşturan algoritması sayesinde etrafındaki manyetik alanları şekillendirip yönlendirebiliyor. Kısacası, telefonunuzu şarj etmek için Pi’nin yakınlarınızda olması yeterli.

Pi’yi kullanmak için yalnızca uygun bir manyetik şarj kılıfı gerekiyor. Kablosuz şarjı destekleyen son model teknolojik ürünlerdeyse kılıfa ihtiyaç duyulmaksızın şarj işlemi kendiliğinden gerçekleşiyor.

Cihaz, 30 cm çapında aynı anda 4 telefonu şarj edebiliyor. Telefon sayısı arttıkça performansı düşse dahi 1 watt’ın üzerinde enerji verebilen Pi, şimdilik maksimum 20 watt’a ulaşabiliyor. Geliştiriciler, cihazın yakın zamanda bir bilgisayarı şarj edebilecek kadar güçlendirilebileceğini belirtiyor.

Şimdilik yalnızca şarj özelliğiyle piyasaya çıkması beklenen ürünü, gelecekte başka teknolojilerle entegre şekilde de görmemiz mümkün. Şeklinden dolayı olsa gerek, akıllara ilk olarak Google Home ve Amazon Echo gibi akıllı hoparlörler geliyor.

Sadede gelecek olursak üreticiler, henüz piyasaya sürülmeyen ürünün 200 doların altında pazara çıkacağına söz veriyor. Söylemeden geçmeyelim, resmi internet sitesinde ön siparişe açılan ürünün ilk 314 alıcısına 50 dolarlık indirim hediye edilecek.

iPhone 8'in Kablosuz Şarjı Kabloludan Hızlı Olacak

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hızlı Şarj Özelliğine Kavuştu

YORUMLAR