Hepimizin Kalbini Çalan Windows Mavi Ekranı Artık Daha da Tatlı

Hepimizin Kalbini Çalan Windows Mavi Ekranı Artık Daha da Tatlı

Windows işletim sistemini bilgisayarlarımızda kullanmaya başladığımızdan beri peşimizi  bırakmayan bir belalı sevgilimiz var; orijinal adı blue screen of death olan Windows'un meşhur mavi ekranı. Yıllar boyunca bu belalı sevgilimiz içip içip sarhoş olduğunda bizi arıyormuşçasına her donanımsal problemde ya da yazılımsal hatada karşımıza çıktı ve bize peşimizi bırakmayacağını hatırlattı. Bu ekranı kullanarak arkadaşlarımıza ve ailemize hoş sürprizler hazırladığımız da olmuştu. Hangimiz mavi ekran görüntüsünü çaktırmadan başkalarının bilgisayarlarına duvar kağıdı ya da ekran koruyucu yaparak verecekleri tepkileri izleme keyfini yaşamadık ki?

Microsoft Windows 8'e geçiş yaptığında mavi ekrana da el atmıştı ve küçük bir smiley ile bu ekrana yeni bir görünüm vermişti:

Şimdi ise Microsoft mavi ekranı daha teknolojik bir hale sokacak. Windows 10'un yıl dönümü güncellemesiyle kullanıcıların karşısına çıkarılması planlanan yeni mavi ekranda artık bir barkod yer alacak ve kullanıcılar bu barkodu okutarak yaşadıkları problem hakkında daha detaylı bilgi alabilecekler:

Kullanıcılar bu barkodu mobil cihazları üzerinden okuttuklarında yönlendirilecekleri sayfada yaşadıkları problemin açıklamalarını okuyabilecekler ve muhtemel çözüm yollarını görebilecekler.

Mobil cihazlarınızdan barkod okutabilmek için bu uygulamalardan faydalanabilirsiniz:

Windows 10'ın yıl dönümü güncellemesinde karşımıza çıkacak diğer yenilikleri ise bu blog yazımızda listelemiştik:

Windows 10'nun İlk Doğum Gününde Bizi Hangi Sürprizler Bekliyor

YORUMLAR