Hepsi Satıldı! Yeni iPhone'lar Piyasaya Çıkmadan Tükendi

iPhone Xs, iPhone Xs Max ön sipariş

Apple’ın yeni iPhone’ları tanıttığı etkinliğin üzerinden sadece iki gün geçmiş olmasına rağmen sürpriz bir haber geldi. Yeni modellerini ön siparişe açan Apple, bütün ön siparişlerin satın alındığını açıkladı. Yani yeni iPhone'lar satışa çıkmadan tükendi. 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple’ın, Kaliforniya’da bulunan merkez kampüsünde Steve Jobs Sahnesi’nde düzenlenen Gather Round etkinliği sırasında iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr modelleri tanıtılmıştı. iPhone X’un mirasını sürdüren yeni telefonlar, farklı özellikleriyle birçok kullanıcıyı etkilerken, yüksek fiyatlarıyla da şaşırtmışlardı. Buna rağmen bugün yapılan haberlerde telefonun ön siparişlerinin tükendiği söylendi.

BGR isimli internet sitesinin aktardığı haberde, tanıtımdan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde ön siparişe çıkan yeni iPhone’ların tamamının satıldığı bilgisine yer verildi. Özellikle GMS şirketleri aracılığıyla yapılan ön siparişlerin çok kısa süre içerisinde tükendiğinin altı çizilirken, kilitsiz olarak satılan modellerin de ön siparişlerinin tamamen bittiği belirtildi. iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleri için yapılan ön siparişler yüksek fiyatlarına rağmen tükenirken, yakın zaman sonra ön siparişe açılacak olan iPhone Xr modelinin de yine kısa sürede bitmesinin beklendiği dile getirildi.

Apple, 12 Eylül tarihinde yaptığı tanıtım etkinliğinde yeni modeli olarak iPhone Xs’i tanıtmış ardından yeni modelin daha büyük ekranlı sürümü iPhone Xs Max’i göstermişti. İki telefonun ayrıntılarını paylaşan yetkililer, sonrasında daha ekonomik olacağını söyledikleri iPhone Xr ile kullanıcıların karşısına çıkmışlardı.