Her 4 Bilgisayarın 1 Tanesinde Windows 10 Kullanılıyor

Her 4 Bilgisayarın 1 Tanesinde Windows 10 Kullanılıyor

Microsoft, 2018'in ilk finansal çeyreğinde 1 milyar bilgisayarın Windows 10 kullanıyor olmasını hedefliyor. Yayınlanan yeni istatistiklere göre; her 4 bilgisayardan 1 tanesi Windows 10 kullanıyor.

29 Temmuz itibariyle Windows 10'a ücretsiz geçişlerin bitmesinin ardından, Windows 10'un market payındaki sürekli artış biraz olsun yavaşlamıştı. Buna rağmen Microsoft'un attığı adımlar, işletim sisteminin kullanıcı sayısını yukarı çekmeye devam ediyor. StatCounter isimli analiz şirketi tarafından yayınlanan son istatistikler, Windows 10'un pazar payının yüzde 25 seviyesini geçtiğini gösterdi. 

Bir yıl önce yayınlanmış bir işletim sistemi için erişilen bu rakamların mükemmel olmasının yanı sıra Microsoft'un Windows 10'un kullanılmasını ne kadar çok istediğini ve ne kadar agresif adımlar attığını da bir kez daha gösteriyor. Her halükarda sadece bir yıl içerisinde Windows 7 kullanıcılarının tamamının yeni işletim sistemine geçmesini beklemek de zaten gerçekçi bir yaklaşım değil.

Yukarıda gördüğünüz grafik, işletim sistemlerinin pazar paylarını gösteriyor. Windows 7 hala listenin en tepesinde dururken, Windows 10 onun hemen arkasına yerleşmiş durumda. Apple'ın işletim sistemi OS X de hemen onların arkasından yüzde 10'luk pazar payıyla geliyor. 

Bedava Güncelleme Bitti, Windows 10 Artık Pahalı Bir İşletim Sistemi

Microsoft Korsan Windows Kullananları Evlerinde Buluyor ve Dava Açıyor

Artık Yeni Bilgisayarlarda Sadece Windows 10 Yüklü Olacak

YORUMLAR