Her Gün 2 Milyon Android Cihaz Aktifleştiriliyor

Her Gün 2 Milyon Android Cihaz Aktifleştiriliyor

Asymco'nun ilan ettiği bilgilere göre Mart 2013 itibari ile her gün 2 milyon yeni Android cihaz aktifleştiriliyor ve bu rakam Google'ın Eylül 2012'de açıkladığı 1.3 milyon aktifleştirme adedinden oldukça yüksek durumda. Dünyada varolan Android cihazların sayısının ise şu anda 800 milyon olduğu yine raporlarda belirtiliyor.

Ancak dünyadaki durumun aksine ABD'de durum Android için o kadar da iyi değil. Toplam Android kullanıcılarının içerisinde ABD'li kullanıcılar sadece yüzde 9 paya sahipler ve yeni aktifleştirilen cihazlarda ise ABD'liler sadece yüzde 0.6 pay elde edebiliyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise ABD'deki iPhone çılgınlığı ve Apple'ın ürününün bazı operatörler sayesinde kontratlar ile bedava olarak alınmasının bile mümkün olması.

Gelecekte Google'ın kendi ülkesindeki kullanım oranını arttırmak için tüketicilere nasıl bir yaklaşım sergileyeceği ve Android'i nasıl daha çekici hale getireceğini hep birlikte görme imkanına sahip olacağız. Şimdilik Amerika'da düşük olan kullanım oranlarının dünya geneline yaklaşması imkansız görünse de başarılı stratejiler ile bu durumun tersine dönmesi de her zaman mümkün.

Starcraft 2: Legacy of the Void yapım aşamasında!

YORUMLAR