Her Gün 500 Milyondan Fazla Fotoğraf Paylaşılıyor

Her Gün 500 Milyondan Fazla Fotoğraf Paylaşılıyor

Kendinizi arkadaşlarınız ve aileniz tarafından sosyal ağlar üzerinde fotoğraf bombardımanına tutulmuş gibi hissediyorsanız, emin olun ki yalnız değilsiniz.

Ünlü analist Mary Meeker, Kleiner Perkins Caufield Byers ile, dünya üzerinde hergün ortalama 500 milyondan fazla fotoğrafın paylaşıldığını tahmin ettiklerini ve bu sayının her yıl düzenli olarak bir önceki yıla göre iki kat artarak büyüdüğünü dile getirdiler.

Tablo üzerinde görüldüğü gibi bu büyümenin büyük bir kısmını son yıllarda Snapchat üzerinde paylaşılan ve bir kaç saniye sonrasında silinen fotoğraf oluşturuyor.

Fotoğraf paylaşma istatistikleri All Things Digital konferansı sırasında Meekers'in gerçekleştirmiş olduğu Internet Trendleri adlı son sunumuyla birlikte ortaya çıkmış oldu.

Gerçekten tabloya baktığımız zaman 2008 yılından sonra gerçekleşmeye başlayan fotoğraf paylaşım sayılarındaki artış, insanı hayrete düşüren cinsten.

Teknolojinin gelişmesi ve günümüzde neredeyse tüm insanların yanlarında taşıdıkları telefon, akıllı telefon, tablet ve dizüstülerin fotoğraf çekme özelliği olduğunu düşündüğümü zaman, böyle bir tablonun ortaya çıkması açıkçası çok şaşırtıcı değil.

Bakalım önümüzdeki yıllarda dünya genelinde ortalama günlük fotoğraf paylaşma sayılarında ne gibi bir artış olacak?

HTC One Google Edition Sınırlı Sayıda Üretilecek!

YORUMLAR