Her Gün Neredeyse 1 Saatimizi Facebook Messenger ve Instagram’a Ayırıyormuşuz

Her Gün Neredeyse 1 Saatimizi Facebook Messenger ve Instagram’a Ayırıyormuşuz

Yapılan bir araştırma Facebook ailesine dahil uygulamaların hayatımızın önemli bir bölümünü işgal ettiğini ortaya çıkardı.

Facebook uygulama ailesi terimine artık alışmak gerek. Çünkü bu terim bünyesinde WhatsApp, Messenger, Instagram gibi başından ayrılamadığımız uygulamaları kapsıyor. Birbirine gittikçe entegre olan bu uygulamalar haliyle zamanımızın çoğunu kendilerine ayırmamıza da sebep oluyorlar. Yapılan yeni bir araştırmaya göre, Facebook kullanıcıların yarısından fazlası bu uygulamaları da kullanıyorlar. Böylelikle sosyal mecrada bir bütünlük oluşturarak hiçbir şeyden geri kalmayacaklarından emin olmak istiyorlar.

Ancak bu durum günlük olarak hesaplandığında yaklaşık olarak 1 saatlik bir sürenin bu uygulamalara odaklanarak geçirdiğimizi de ortaya çıkarmış. Araştırma 2014 yılında da yapılmış ve o zaman bu zaman dilimi 40 dakika olarak açıklanmıştı. Demek ki 2 seneden daha az bir süre içiresinde sosyal medya bağımlılığı fark edilebilir derecede artmış.

Resim paylaşma için Instagram’ın kullanılması, görüntülü görüşme ve hızlı mesajlaşma için de Messenger’ın tercih edilmesi elbette Facebook uygulama ailesine olan bağımlılığı artırıyor. Araştırmalar Oculus ile sanal gerçekliğin de Facebook’a entegre olmasıyla beraber bu sürenin bir saati oldukça geçebileceğini de ön görüyorlar. 

Facebook Yavaş Yavaş Tüm İnterneti Ele Geçiriyor! İşte Facebook'un İlginç Planı

İnternet Son Derece Mutsuz Bir Nesil Yetiştiriyor Olabilir mi?

Facebook Messenger'da Mutlaka Kullanmanız Gereken 15 Süper Özellik

YORUMLAR