Her şeyi Kontrol Eden Yüzük Mordor’da Değil CES 2015'teydi

Her şeyi Kontrol Eden Yüzük Mordor’da Değil CES 2015'teydi

Bu yıl CES 2015 Fuar alanı şaşırtıcı icatlar ve akıl almaz teknolojik yeniliklerle dolu. Ancak hiçbir ürün Japon Logbar şirketinin yüzüğü 'The Ring' kadar ilgi çekmedi desek yalan olmaz. Video tanıtımını mutlaka izlemelisiniz.

The Ring, sadece el ve parmak hareketlerinizle etrafınızdaki elektronik tüm cihazları kontroletmenizi sağlıyor. Tek yapmanız gereken cihazları kontrol edecek hareketleri önceden bu cihazlara tanımlamak. CES 2015'te demo yapan Logbar, The Ring’in tanıtımında bir ses sisteminin sadece el hareketleriyle nasıl kullanılabileceğini gösterdi.

The Ring bir jiroskop ve hareket ölçer yardımıyla kullanıcının hareketlerini algılıyor. Düşük enerji tüketen bluetooth yardımıyla diğer cihazlara bu hareketleri kod sinyaller olarak yolluyor. The Ring birden fazla cihazı aynı anda kontrol etmenize de olanak tanıyor. TV setleri, tabletler, PC sistemleri, müzik sistemleri, akıllı telefonlar, aydınlatma, merkezi kilit ve ısıtma sistemleri bu küçük başarılı cihaz sayesinde kontrol edilebiliyorlar. 

270 dolar fiyatıyla satışa sunulan The Ring bakalım pazarda kendine nasıl bir yer edinebilecek. Ürünün demo videosunu buradan izleyebilirsiniz

Sony'nin Gizemli CES 2015 Reklamını Çözümlüyoruz

LG G Flex 2: Yeni Esnek ve Kıvrımlı Zarafet

MSI'ın Çılgın Laptop Mekanik Klavyesinden Görüntüler

CES 2013 Fuar Kızları

YORUMLAR