Herkes İçin Twitter Ads

Herkes İçin Twitter Ads

Twitter'ın direkt reklam verme hizmeti nihayet Türkiye'deki kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Eğer bir markaysanız, ya da insanlarla interaktif olarak iletişime geçmek istiyorsanız reklam yapmanız şart. Televizyon reklamı olabilir, radyo reklamı olabilir ya da basın reklamı olabilir. Ancak sosyal medyanın popüler bir hale gelmesi ve neredeyse her eve girmesiyle artık reklam dünyası yeni bir mecra kazandı. İnteraktif mecra da denilen bu bölge, sosyal medyanın ta kendisi. Daha önce bir sayfayı beğenmediğiniz halde zaman tünelinizde içeriğine rastladınız mı? Bu reklamlara doğrudan reklam; yaygın ismiyle direkt reklam denir. Direkt reklam vermek popüler olunca -farketmişsinizdir- özellikle Facebook'ta reklama boğulma katsayımız da arttı. Artık zaman tünelimizde aşağı doğru inerken gördüğümüz ortalama 5 içerikten 1'i reklam.

Bugüne kadar sadece Genart üzerinden reklam alan mikroblog sitesi Twitter, artık Türkiye'deki kullanıcılarının da direkt reklam verme özelliğinden faydalanabileceğini duyurdu. 2013 yılında kullanıma giren Twitter Ads birçok ülkede (200'ü aşkın) kullanılmasına rağmen Türkçe desteği bulunmuyordu. Öyle görünüyor ki Twitter'ın bu hamlesi, reklam gelirlerini arttırmak için attığı adımlardan yalnızca biri. 

Eğer Twitter'da reklam vermek istiyorsanız kendi Twitter hesabınız üzerinden "Create New Campaign" seçeneğini kullanmalısınız. Twitter artık Türkiye'de "Tweet Etkileşimi Arttırma" ve "Uygulama İndirme Reklamları" dahil 6 seçenekli direkt reklam verme hizmeti sunuyor.

Twitter Artık Direkt Mesaj Geldiğinde Size Bildirim Gönderecek

YORUMLAR