Hibrit Motorlu 2021 Volkswagen Golf 8 GTE Geliyor

Volkswagen'in Golf 8 kasasındaki performans araçlarından bir diğeri olan Golf GTE'nin özellikleri ortaya çıktı.

Volkswagen'in Golf 8 kasasındaki performans araçlarından bir diğeri olan Golf 8 GTE'nin özellikleri ortaya çıktı.

Volkswagen'in 2019'da tanıttığı Golf 8, birçok yenilik ile beraber geldi. Bunların başında oldukça yenilikçi bir kasa olması nedeniyle farklı versiyonlarının olacağı zaten belliydi. Performans odaklı modellerinin ismi GTI ve GTE olarak belirlenen Golf 8, bu modellerde eletrik desteği de aldı.

Volkswagen Golf GTE, GTI modeline benzer bir motor ile beraber gelecek. Ancak tabii ki birebir aynı değil. Golf GTE üzerinde 1.4 litrelik turbo şarjlı hibrit motor taşıyacak. Tıpkı GTI gibi 241HP güç üretecek olan bu motor, GTI'dan farklı olarak 295 lb-ft tork üretiyor. Aynı zamanda GTI'da 7 ileri olan DSG şanzıman, GTE modelinde 6 ileri DSG ile değiştirilmiş.

Elektrikli motoru ile 80 mil/saat hıza ulaşabilecek olan araç, hibrit olduğundan sınırları zorlamak istediğinde elektirkli motoru kullanmayabilir. Hibrit modda pil gücünü kullanma, mevcut seviyede tutma veya gaz motorunu kullanarak artırma seçeneklerini barındıran araç, üzerinde navigasyon sistemini de barındıracak. Aynı zamanda bu navigasyon aracın en iyi elektrikli sürüş rotasını seçebilecek ve aracı ona göre ayarlayacak.

Volkswagen'in bu yeni araç modelleri dünyada oldukça konuşulacak. Özellikle GTE modelini her ülkeye getirmeyecek olan Volkswagen, bazı ülkeler için turbo dizel modeli olan GTD'yi getirebilir. Ancak her ne olursa olsun Golf 8 tüm motor seçenekleri ile dünya üzerinde oldukça fazla satılacak ve beğenilecek. Fiyatlarının yurt dışında 29.000 Dolar olması beklenen araçların Türkiye fiyatı henüz belli değil.

YORUMLAR