Hiç Bilgisi Olmadan iOS Otomatik Tamamlama ile Nükleer Fizik Makalesi Yazdı

Hiç Bilgisi Olmadan iOS Otomatik Tamamlama ile Nükleer Fizik Makalesi Yazdı

Yeni Zelanda Canterbury Üniversitesi'nde sağlık alanında araştırmalar yapan asistan profesör Cristoph Bartneck, iOS'un otomatik tamamlama özelliğini kullanarak, nükleer fizik üzerine bir makale yazdı. Eğlence için yazdığu bu makale sayesinde ABD'de bir konferansa davet almayı da başardı.

Telefonuna atomik, nükleer, fizik, elektron gibi kelimeler yazan Bartneck, cümlelerin devamını iOS'un kendisine önerdiği şekilde tamamladı. Çok kısa süre içerisinde yazdığı makaleyi daha inandırıcı göstermek için internet üzerinden bulduğu kimi görselleri de ekleyen muzip akademisyen, resimlerin altındaki bilgileri ise çoğumuzun yaptığı gibi Wikipedia üzerinden aynen aldı ve makalesini tamamlamayı başardı.

Ortaya çıkan makaleyi ABD'de yapılacak bir nükleer fizik kongresi için gönderen Cristoph Bartneck, kongrenin komitesi tarafından kendisine kabul maili gelince, işin ciddiyetini de kavradı. iOS'un otomatik tamamlama özelliği o kadar iyi çalışmıştı ki; birçok akademisyenden oluşan bir kurumu kandırmayı başarmış ve hiç bilgisi olmadığı bir alanda kongrede kabul gören bir makale ortaya çıkarmıştı. Bunun nasıl ortaya çıktığını kendi internet sitesi üzerinden yayınlayan Bartneck, akademisyenler arasında yeni bir tartışmanın da doğmasına sebep oldu. 

Meğer Nükleer Silahların Disketlerle Kontrol Edilmesi İyi Bir Şeymiş

Google'ın iOS Klavyesine Siyah Tema, GIF ve Genişletilmiş Dil Paketi Geldi

YORUMLAR