Hiçbir Mühendislik Bilgisi Olmayan Adam Uçan Bisiklet Yaptı

Hiçbir Mühendislik Bilgisi Olmayan Adam Uçan Bisiklet Yaptı

2 milyondan fazla aboneye ulaşan colinfurze YouTube kanalının sahibi tarafından tamamen ev yapımı hava bisikleti yapıldı. Sorunsuz bir uçuş gerçekleştiren bisiklet, adeta inanılmazı başarıyor.

Yaratıcılığıyla ön plana çıkıp, çektiği ilginç videolar ile YouTube üzerinde 2 milyondan fazla aboneye ulaşmayı başaran Colin Furze, yine ilginç bir projesiyla karşımıza çıktı. Bu sefer uçabilen bir hava bisikleti yapmak için kolları sıvayan Furze, sonunda amacına ulaştı. Hiçbir mühendislik bilgisi olmadan çılgın bir projeye imza atan Furze, çektiği videolarla da büyük ilgi gördü.

Tamamen eğlence amaçlı olarak yapılan projenin gelişim süreci, çekilen videolar ile adım adım abonelere aktarılmış. İki adet motor ve pervane ile çalışan bisiklet, yerden biraz yükseliyor ve belirli mesefeleri kat edebiliyor. Henüz yüksek mesafelere gitmek için yetersiz olan bisikletin oldukça eğlenceli ve bir o kadar da tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz.

Herhangi bir mühendislik hesaplaması yapılmadan inşa edilen bisiklette uzun süre dengede durmak da mümkün gözükmüyor. Sakın evde denemeyin diyoruz ve hemen eğlenceli videolar ile sizi baş başa bırakıyoruz.

Yeni Bir Hoverboard Olan Flyboard Testini Soluksuz İzleyeceksiniz

Hovbo Hoverboard Türkiye'ye Geldi

Ev Yapımı Hoverboard ile Uçtu, Rekorlar Kitabına Girdi

YORUMLAR