Hitman: Blood Money ve Hitman: Absolution, HD Remaster Olarak Geliyor

Eğer Hitman serisinin eski oyunlarını özlüyorsanız, bilhassa da Blood Money ve Absolution oyunlarını, sizlere güzel bir haberimiz var. IO Interactive, PlayStation 4 ve Xbox One için Hitman HD Enhanced Collection duyurusunu yaptı.

Geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde Gematsu sitesi tarafından edilen detay ile dünyaca ünlü sınıflandırma kuruluşu PEGI'nin, 25 Eylül 2018 tarihinde, Hitman: Blood Money oyununu PlayStation ve Xbox One, Hitman: Absolution oyununu ise PlayStation 4, PC ve Xbox One için yeniden sınıflandırmaya gittiği ortaya çıkmıştı. Bu beklenmedik gelişme sonrasında ise gözler, tabii ki Warner Bros. Entertainment ve IO Interactive ikilisine dönmüştü. Ne var ki, üzerinden uzunca bir zaman geçmiş olmasına rağmen, bu gelişme ile ilgili herhangi bir teyit veya yalanlama haberiyle karşılaşmamıştık. Hal böyle olunca da kara haber tez zamanda duyulduğundan dolayı umutlarımızı yeşertiyorduk. Bugün ise beklenen duyuru en sonunda yapıldı.

IO Interactive tarafından yapılan duyuru ile PlayStation 4 ve Xbox One için 11 Ocak 2019 tarihinde satışa sunulacak olan Hitman HD Enhanced Collection kesinlik kazandı. İçeriğinde ise tahmin edebileceğiniz üzere Hitman: Blood Money ve Hitman: Absolution oyunlarının HD Remaster versiyonları yer alacak. Peki her iki oyun HD Remaster versiyonlarında ne kadar gelişim kaydedecekler? Danimarka menşeli geliştirici stüdyo tarafndan verilen detaylar heyecan vericiler. Öncelikle görsel anlamda 4K çözünürlükte 60 FPS gibi son derece üst düzey bir performans ile karşılaşacağımızı söyleyelim. Bunlara ek olarak, yüksek çözünürlüklü kaplamalar, Super-Sampling, çözünürlük yükseltme desteği, iyileştirilmiş ışıklandırma ve daha akıcı bir deneyim için güncellenmiş kontroller gibi yeniliklerle karşılaşacağız.

Hitman: Blood Money oyunun hikayesi, ara sahnelerde eski FBI yöneticisinin kendisiyle röportaj yapan gazeteciye konuştuğu sırada anlatılıyordu. Cayne tarafından kuruluşunun Ajan 47'nin izini iki yıldan fazla süren bir zamanda nasıl sürdüğünün de anlatıldığı oyunun senaryosuna bağlı olarak Şili'den Paris'e ve hatta Washington D.C.'ye kadar uzanıyor ve Ajan 47 olarak The Franchise adı verilen suikastçılar grubu ile yüz yüze geliyorduk.

Hitman: Absolution ise daha çok kişisel hikayeye dayalı bir oyundu. Agency tarafından uğradığı ihanete bağlı olarak intikam arayışına giren soğukkanlı suikastçımız ile yirmi görevden oluşan gerilimli bir maceraya çıkıyorduk. Instinct ve Contracts adı altında iki ayrı oyun modunun da bulunduğu oyunda, kurbanlarımızı çok çeşitli yöntemlerle ortadan kaldırabiliyorduk.