Hitman:Absolution Bitmeyecek

Hitman:Absolution Bitmeyecek

Square Enix’in merakla beklenen ve çok konuşulan yeni Hitman oyunu Hitman: Absolution için yapımcılar konuştu. Her şeyden önce aradan geçen 5-6 yıllık sürede gelişen teknoloji ile birlikte Hitman’de epey gelişti. Bunu zaten en çok oyunun göz kamaştıran görsellerinden anlayabiliyoruz. Her şey görsellikte bitmiyor elbet, oyun dünyasının kel ajanı olarak lanse edilen Ajan 47’de tarzını değiştirdi.

Eskiden daha çok gizli olarak yaptığımız suikastler (Özellikle Hitman: Blood Money’de daha gizli idi) yerini aksiyona bırakıyor gibi. Serinin dördüncü oyunu olan Hitman: Blood Money’de ölümlere verdiğimiz kaza süsü gibi olaylarda elimizi kolumuzu sallayarak kimsenin ruhu duymadan işimizi halledebiliyorduk. Ancak yeni oyunda durum böyle değil. Artık çok sıkıştığımızı ve içinden çıkılmaz bir durumda olduğumuzu hissettiğimiz zaman doğrudan elimizi silahımıza atıp aksiyonu tetikleyebiliyoruz.

Bu durum oyunun sessiz suikastlerini seven oyuncuları üzdü diyebiliriz çünkü dördüncü oyundaki o havayı Hitman: Absolution’da görmek mümkün olmayacak artık nasıl ilerleyeceğini sadece oyuncu belirleyecek. İster yine sessizce işinizi halledin yada aksiyonun tam ortasına balıklama dalın. Aslında bizlere iki farklı yol sunan Square Enix bu hareketi ile oyunun hitap ettiği oyuncu kesimini büyük ölçüde arttırdı gibi.

Hitman: Absolution için yayınlanan muhteşem " Attack of the Saints " fragmanı;

Hitman: Absolution’ın geliştirici IO Interactive’den bir yetkilinin yaptığı açıklama ise oyunun zorluğundan şüphe duyan kullanıcıların dikkatini çekecek cinsten. Yapımcı kısa ve net olarak şu cümleleri kullandı “Hitman: Absolution’ın sonunu oyuncuların sadece %20’si görebilecek “ Bu oldukça büyük bir iddia ve Hitman: Absolution için bizleri daha fazla heyecanlandırmaya yetiyor doğrusu. Bu sözlerinin sonuna ayrıca eklemede bulunan yapımcı “ Bu durumdan üzgün olduklarını çünkü böylesi bir yapımın sonuna kadar gelmeye sabır gösterebilecek çok az oyuncu var “ diyerek tabir-i caizse oyuncuları gaza getirdi.

Geniş bir hikayeye sahip olan Hitman: Absolution her yönü ile aksiyonu seven bir oyuncuya hitap etmeyi başarıyor en azından izlediğimiz oynanış görüntüleri bunu işaret ediyor, aynı zamanda serinin aslına sadık kalan gizli ve kaza süsü ölümleri de yer alıyor. Bakalım biz Hitman: Absolution’ın sonunu görebilecek o %20’lik kesimde yer alabilecek miyiz? ...

YORUMLAR