HMD Global, Nokia 6 Satışları Karşısında Küçük Dilini Yuttu!

HMD Global, Nokia 6 Satışları Karşısında Küçük Dilini Yuttu!

HMD Global, 2017 yılının haziran ayında yeni telefonu Nokia 6’yı duyurmuş ve telefonun çıkışının Hindistan'da yapılacağını da fısıldamıştı. Bunun için standart sipariş işlemlerine başlamakta da bir beis görmedi.

 

Bu duyurularının arkasından, Nokia 6'nın çıkışında bazı pürüzler olmuş ve telefonun anons edilen çıkış tarihi gecikmişti. Bu haberlerin üzerine, cihazın tek tedarikçisi olan Amazon’un da telefonu ön siparişe sunması temmuz ayının ortalarına denk geldi. Telefonun teslim edileceği tarih olarak açıklanan tarih bunca aksiliğe rağmen sonunda 23 Ağustos olarak belirlendi.

Fakat, mucize olarak telefonun başına gelen bu gecikmeler, satışlara hiç yansımadı ve Hindistan'da Nokia 6'ya olan ilgi son derece yoğun oldu. Amazon’un geçtiğimiz ay ön siparişe açtığı telefon, şimdiden 1 milyondan fazla satmaya aday durumda. Tamam, bu durum telefonun satışları için HMD Global adına oldukça gurur verici bir başarı olabilir ancak şirket, bunca siparişin vaktinde nasıl yetişeceğini de bir yandan kara kara düşünümüyor değil. Hindistan'da şimdi günün sorusu, "1 milyon ön siparişin" söz verilen tarihte nasıl yetişeceği.

Nokia 6 Çok Yakında Satışa Çıkıyor

Nokia 6'ya Artık Dünya Küçük Gelecek

Nokia 6 Sonunda Türkiye'de Bile Satılabilecek

YORUMLAR