Holografik Ekranlı RED Hydrogen'e Hazır mısınız?

RED’in Holografik Ekranlı Telefonu Hydrogen bu yaz piyasa sürülecek. RED Hydrogen, Verizon ve AT&T’ye göre tamamen holografik ekranlı ilk Android telefon olacak. Geçtiğimiz haftaya kadar cihaz için belirli bir fiyat yoktu fakat şirket piyasaya sürülüş tarihiyle birlikte ön satış için ortalama bir fiyat duyurdu.

The Hobbit, Star Trek into Darkness, Jurassic World gibi filmlerin çekimlerinde kullanılan kameraların üreticisi RED'in yeni mobil ürünü ilgi çekici özelliklere sahip.

Gözlüğe ihtiyaç duymadan 2D ve 3D içerikler arasında geçiş yapabilecek olan holografik ekrana sahip ilk telefon olmasının yanı sıra yüksek kalite ses ve üst düzey bir kameraya da sahip olacak. Ayrıca high-end sinema kameralarına da bağlanabilecek.

AT&T ve Verizon, RED Hydrogen’in, dört görüşlü telefonlarla çekilen videolar için  "Hidrojen Ağı / Hydrogen Network” adı verilen bir platformla birlikte raflardaki yerini alacağını açıkladı.

Son olarak fiyatı net olarak bilinmese de ön satış için iki farklı fiyat seçeneği kullanıcılara sunuldu. 1.295 $ ve 1.595 $ olan bu iki modelle iPhone X’in fiyatını geçen Hydrogen’in, Ay’ı doğrudan çekebildiği söyleniyor fakat yaratılan beklentilerin karşılanıp karşılanamacayacağı hala merak unsuru.