Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili

Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili

Hololens hızla geliştiriliyor. Geçtiğimiz hafta yapılan Microsoft Windows Konferası’nda denenen Hololens, izleyenleri büyüledi

Windows 10 ile beraber gelecek olan teknoloji Hololens, bilgisayar teknolojisini gerçek hayata yansıtarak artırılmış gerçeklik tecrübesiyle teknolojiyi gittiğimiz her yere götürebilecek bir proje. Microsoft Hololens üzerinde yıllardır çalışıyordu. Artık bu çalışmasının meyvelerini yavaş yavaş bizlerle de paylaşıyor. 

Microsoft’un Hololens'i neler yapıyordu bir hatırlayalım. Aşağıdaki video Microsoft’un Hololens’i hatırlatmak için paylaştığı yeni videolardan biri.

"Microsoft Giyilebilir Teknoloji Hololens'i Tanıttı" haberimizde sizinle detaylı olarak Hololens’in ne yapabileceğini, teknolojinin bize sağlayabilecepi esnekliği detaylı olarak paylaşmıştık. Microsoft’un Windows 10 ile birlikte tanıttığı bu teknoloji: Microsoft Hololens, Windows üzerinde tasarladıklarınızı holograma çevirerek gerçek hayatta görünür kılabiliyor. Bunlarla holografik olarak etkileşerek düzenlemenizi sağlayabiliyor.

Hololens artırılmış gerçekliğin son noktası olarak tanımlanıyordu. Etkileyici tanıtım filmleriyle aklımızı başımızdan almıştı. Geçtiğimiz hafta ise Hololens seyirciler önünde denendi ve ortaya gerçekten inanılmaz sonuçlar çıktı. Kablosuz etkileşimli hologram tekniği Hololens artırılmış gerçeklik teknolojisini bu denli başarılı kılarsa, çok yakında herkesi Hololens gözlüğüyle dolaşırken görmek mümkün olabilecek.

Microsoft’un hayranlık verici demosuna bir göz atalım.

Microsoft HoloLens ile Yapılabilecekler

Hololens’in Kaderi Google Glass’a Neden Benzemeyecek?

10 Yıl İçinde Sanal Gerçek Oyunlar Gerçek Hayattan Ayırt Edilemeyecek

YORUMLAR