Hololens Project X-Ray Demosu ile Microsoft Etkinliğine Yine Damgasını Vurdu

Hololens Project X-Ray Demosu ile Microsoft Etkinliğine Yine Damgasını Vurdu

E3 2105’te Microsoft Hololens ile Minecraft’ın nasıl oynandığını görüp aklımızı zor zapt etmiştik ya, işte şimdi Hololens ile bir de aksiyon oyunu demosu yapıldı. Microsoft etkinliğinde salondakilerin yine ağzı açık kaldı.

Hololens ve Project X-Ray demosu yine seyircilerin ağzını açık bırakmayı başardı. Hololens ve Project X-Ray demosunda artırılmış gerçeklik silahlarını nasıl kuşanacağımızı ve düşmanlarımıza karşı ışın kalkanlarını nasıl kullanabileceğimizi gördük.

Project X-Ray tamamen Hololens kafalığına göre geliştirilmiş bir oyun. Tüm Hololens potansiyelin en üst noktada kullanılabilmesine olanak tanıyor. Oyun gerçek dünyada bulunan tüm detaylarla etkileşime geçebiliyor ve oyuncunun artırılmış gerçeklikle oluşturulmuş giysiler ve silahlar kuşanmasına izin veriyor. Hololens Minecraft demosundan bu yana oldukça çıtayı yükseltmiş gibi duruyor. Oyun her ne kadar basit ve minimal dursa da amaç oyunun kalitesini göstermek değil. Hololens’in kullanıcı ve oyunla olan etkileşimini sergilemek.

Bu demoyla beraber Hololens geliştiriciler için ilk geliştirme kit’ini de satışa çıkardığını duyurdu. Hololens DevKit 3 bin dolardan başlayan fiyatlarla oyun geliştiricilerinin hizmetine sunulacak ve satışlarına 2016 yılından itibaren başlanacak. Hololens’in ne zaman tüketiciler için raflarda olacağı ise henüz açıklanmadı. 

Microsoft HoloLens ile Yapılabilecekler

Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili

İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

YORUMLAR