Honda Urban EV, Hem Retro Hem Modern Yeni Şehir Aracı

Honda Urban EV, Hem Retro Hem Modern Yeni Şehir Aracı

Honda'nın, 1970'li yıllarda ürettiği "hatchback" otomobilleri oldukça andıran elektrikli aracı Urban EV, 2 yıl içinde tüketicilere sunulacak. Bu modeliyle Honda, "Retro" (eskiye yönelik) konsepti kullanarak tüm farklı modellerden oldukça geriye gidip, farklı bir nostalji yaratacak.

Honda Urban EV aslında 1970'lerde oldukça popüler olan Civic modellerine de selam duruyor gibi görünüyor. Urban EV, her ne kadar Retro bir görüme sahip olsa da araç son derece modern bir donanıma sahip.

Urban EV, araçta bulunan ön panel şarj göstergesi ve karşılama ekranıyla beraber oldukça kullanışlı görünüyor. Araç, kullanıcılara tavsiyelerde bulunan ve sürüş desteği taşıyan yapay zekasıyla da dikkat çekiyor. Aslında araç "retro" olmaktan çok uzak. Urban Ev, bütün kontrol paneline yayılan panoramik ve dokunmatik oldukça geniş bir ekrana sahip, sadece bu bile aracın havasını bir anda değiştiriyor. Yani kısaca, kutusuna bakarak öyle hemen aracı "Retro" diye etiketlemek çok da doğru değil.

Honda Urban EV, her ne kadar dışarıdan 2 kişilik bir araç karakteristiğine sahip olsa da bu durum son derece yanıltıcı, çünkü iç tasarımı 4 kişilik olarak tasarlanmış ve son derece modern bir iç tasarıma sahip.

Honda’nın Yeni Motosikleti Kendi Kendine Dengede Durabiliyor

Honda Bu Garaja Sığacak!

YORUMLAR