Honor Akıllı Telefonu Magic 2'nin Yanında Bir de Akıllı Saat Tanıtacak

Honor Akıllı Saat Tanıtımı Yapacak 1

Akıllı telefon üreticisi Honor, 31 Ekim’de yeni akıllı telefonu Magic 2’nin tanıtımını yapacak. Ancak Honor da ana şirketi Huawei’nin Mate 20 serisini tanıtırken yaptığı gibi etkinlik sırasında Magic 2’nin tanıtımının yanı sıra bir de akıllı saat tanıtacak. Şu sıralar ortaya çıkan bir poster, Honor Watch olarak adlandırılan akıllı saatin Magic 2 ile birlikte tanıtılacağını doğruluyor.

Posterde Honor Watch’ın bir silüeti yer alıyor ve saatin dairesel bir kadran ile iki donanım düğmesinden oluştuğu görülüyor. Akıllı saatin tasarım açısından Huawei Watch GT’ye benzediği görülse de kadran ve kayışların farklı bir tasarımla geleceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Honor Watch’un, Huawei Watch GT ile aynı iç yapıya fakat daha az özelliğe sahip olması bekleniyor. Bu da Honor Watch’un daha düşük bir fiyattan satılacağı anlamına geliyor.

Honor Akıllı Saat Tanıtımı Yapacak 3

Huawei Watch GT, klasik ve spor versiyon olmak üzere iki farklı versiyonla geliyor. Her iki versiyon da Wear OS dışında özel bir işletim sistemine sahip. İki versiyon da Cortex-M4 yonga setinden gücünü alıyor. Yani Qualcomm’un Snapdragon 2100 ya da daha yeni Snapdragon 3100 gibi yonga setlerine yer verilmiyor.

Huawei Watch GT Sport, 199 Euro’dan (1295 TL), Huawei Classic Edition da 249 Euro’dan (1620 TL) satılıyor. Honor Watch ise muhtemelen 150 Euro (976 TL) civarında bir fiyat etiketine sahip olacak.