Honor'un Yeni Telefonu Yapay Zeka Destekli Olacak

Honor Yapay Zeka

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin alt markalarından bir tanesi olan Honor, yapay zeka destekli yeni telefonu hakkında ilk bilgileri verdi.

Akıllı telefonların yanı sıra ağ ve telekomünikasyon hizmetleri veren Huawei, 2011 yılında yeni bir telefon markası oluşturma kararını gözden geçirmeye başlamış ve 2013 yılında Honor markasını duyurmuştu. Huawei ile birlikte orta ve üst segmentte telefonlar üreten Honor, özellikle Çin pazarında çok tutulmuştu. Sadece iki gün önce Türkiye pazarına da adım atan Honor, bugün önemli bir duyurunun tarihini açıkladı.

Teknoloji sektöründe haberler yazan birçok internet sitesine gönderilen elektronik postayla duyurulan yeni Honor etkinliğinin afişinde, Honor’un yapay zekayla güçlendireceği ilk telefonuna dair bilgiler yer aldı. “Yapay Zekayla Güzel” sloganıyla tanıtılmaya hazırlanan telefonun, 15 Mayıs 2018 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra yapılacak bir etkinlikle birlikte gün yüzüne çıkacağı söylenirken, telefona dair detaylara inilmedi.

Gönderilen davetiyeden sonra yeni modelin yapay zeka destekli fotoğraf özellikleriyle dikkat çekeceği söylentileri başlarken, ASUS’ta gördüğümüz gibi kullanımı kolaylaştıran yapay zeka teknolojilerinin kullanılma ihtimalinin de bir hayli fazla olduğu söylendi. Hangi iddianın gerçek olacağıysa 15 Mayıs’ta belli olacak.

 

 

YORUMLAR