HP, 6 Milyon Kabloyu Geri Çağırıyor!

HP, 6 Milyon Kabloyu Geri Çağırıyor!

Taşınabilir bilgisayar pazarının önemli oyuncularından biri olan Hewlett-Packard kısa adıyla HP, 6 milyon adaptör kablosunu geri çağırma kararı aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Güvenliği Komisyonu ve HP tarafından onaylanan duyuru doğrultusunda, 2010 ve 2013 yılları arasında satışa sunulan taşınabilir bilgisayarın kutusundan çıkan 'LS-15' model numaralı kablolar geri çağırılıyor. Firmanın alt markası Compaq bilgisayar kullanıcılarını da ilgilendiren bu durum, oldukça büyük bir öneme sahip.

Çünkü açıklamada bahsi geçen adaptör kablosunda sonradan fark edilen hata, yangın çıkarma riskini oldukça fazla yükseltiyor. Hali hazırda aşırı ısınma gibi nedenlerden dolayı kullanıcıları tedirgin eden hata, özellikle uzun süreli kullanımlarda ciddi sorunlara yol açabilir.

HP ise tüm teknik servisleri bilgilendirerek, 'LS-15' tipi kabloların yenileriyle değiştirilmesi için talimatta bulundu. Eğer siz de HP veya Compaq markalı taşınabilir bilgisayar kullanıyorsanız, bu uyarıyı dikkate almanızda fayda var. Ayrıca kabloyu teşhis edebilmek için aşağıdaki görselde olduğu gibi giriş kısmına bakmanız yeterli.

YORUMLAR