HP, Akıllı Telefon Pazarına Geri Dönüyor

HP, Akıllı Telefon Pazarına Geri Dönüyor

Bilgisayar ve elektronik üreticisi HP, uzun bir süre ara verdiği akıllı telefon pazarına iki phablet modeli ile yeniden giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirketin en yeni akıllı cihazları Slate 6 ve Slate 7 VoiceTab, ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacak.

HP’nin akıllı telefon pazarındaki uzun süren suskunluğunu iki phablet modeli ile bozacağı resmi olarak belli oldu. Slate 6 ve Slate 7 VoiceTab adını taşıyan phablet kategorisindeki ürünlerin Amerika ve Avrupa gibi gelişmiş pazarlar yerine Hindistan’da lanse etmesi oldukça dikkat çekici. Şubat ayında tanıtılması muhtemel phabletlerin satış fiyatı henüz belli değil.

HP’nin yeni phabletlerinin Android 4.2 işletim sistemi üzerinde çalışacağı, dört çekirdekli işlemciye ve 16GB dahili depolama alanına ve hafıza kartı slotlarına sahip olacağı tahmin ediliyor. Slate 6, 1280 x 720 çözünürlük sunan ekrana, Slate 7 VoiceTab ise 1280 x 800 çözünürlüklü ekrana sahip olacak. İki cihazda da 2 megapiksel ön kamera, 5 megapiksel arka kamera yer alacak.

Uygun fiyatlı phablet arayan kullanıcılara hitap eden Slate 6 ve Slate 7 VoiceTab’ın gelişmekte olan bir ülkede tanıtılacağı ilk bakışta garip gözükse de, şirketin geçmişte Amerika ve diğer ülkelerdeki akıllı telefon pazarlarında dikiş tutturamadığını düşündüğümüzde akıllı bir hamle. Yeni HP phabletlerin Hindistan’dan başka ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise belirsiz.

Samsung Galaxy S5'in Teknik Detayları ve Fiyatı Sızdırıldı 

YORUMLAR