HP Bilgisayar Oyunculuğunun Geleceğini Omen'da İnşa Etti

HP Bilgisayar Oyunculuğunun Geleceğini Omen'da İnşa Etti

HP yeni oyuncu laptop'u Omen ile yüksek performansla ince ve modern tasarımı buluşturarak yeni nesil bilgisayar oyuncularına gelecek vaat ediyor. Yeni nesil ile birlikte yüksek sistem özellikleri isteyen tüm oyunlar HP Omen ile her an yanınızda olacak.

Bu sene özellikle bilgisayar oyunculuğu için çok önemli bir seneydi ve büyük ihtimalle önümüzdeki sene de aynı durum yaşanacak. Sürekli gelişen oyun teknolojisinde yeni nesil konsolların da gelmesiyle birlikte PC ortamına çıkan oyunların çoğunluğu standart bir bilgisayar kullanıcısının çalıştıramayacağı özellikler istiyor. Bu yüzden birçok bilgisayar üreticisi yeni nesil oyun bilgisayarlarını tanıtıyor. Lenovo, Asus, Razer ve diğer bilgisayar üreticilerinden sonra HP'nin de bu konuda söyleyecekleri var. Yeni seneyle birlikte piyasaya giriş yapacak Omen, bir bilgisayar oyuncusunun arayacağı tüm özellikleri ince ve şık bir tasarımda buluşturarak dizüstü bir bilgisayarda topluyor.

HP bir zamanlar oyun bilgisayarı piyasasına esaslı bir giriş yaparak birçok oyun masaüstü ve laptop modeli çıkartmıştı. Ancak daha sonra pazarı diğer markalara bırakarak uzun süredir iddialı bir oyun bilgisayarı ile karşımıza çıkmadı. Yeni Omen ise, firmaya göre oyuncuların genel ihtiyaçları baz alınarak oluşturulmuş ve yeni nesilin tüm elementlerini bünyesinde taşıyacak bir canavar olacak.

Omen 15.6-inç boyutunda Intel Core i7 işlemciyle NVIDIA'nın GeForce 860m'inden güç alıyor. 8GB RAM ve 128 GB'lık SSD sayesinde son derece hızlı bir performans gösteren bilgisayar yakında oyuncuların beğenisine sunulacak. Şık bir siyah tasarıma sahip laptop'ta aliminyum malzeme kullanılarak ısınma sorununa çözüm olarak düşünülmüş. Omen ince bir tasarıma sahip olduğu için ek bağlantıların hepsi bilgisayarın arkasında yer alıyor. Klavyesi kırmızı aydınlatmalı olarak sağ tarafında online oyuncuların çok işini görecek 6 adet programlanabilir tuş içeriyor.

HP Omen Microsoft Store'a ve BestBuy'a özel olarak ilk çıkışını 4 Kasım'dan itibaren yapacak. Bilgisayarın standart donanımlı hali 256GB SSD dahilinde 1,500 dolar değerinde. Eğer isterseniz ekran kartı GeForce 860M'in 4GB'lık posiyonuyla da HP Omen'ı 1,700 dolara satın alabiliyorsunuz. Şimdilik Omen için uluslararası bir fiyatlandırma biçilmedi, HP'den resmi bir açıklama bekleniyor. Ancak çoğu ülkede HP Omen'ın satış fiyatının yine 1,500 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Pinterest Yeni Tasarımıyla iPhone ve iPad'ler İçin Güncellendi

Bu Aydınlatmalı Klavye ile Karanlıkta Çalışmak Keyifli Hale Gelecek

YORUMLAR