HP, CES 2015'te İki Mini Masaüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı

HP, CES 2015'te İki Mini Masaüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı

Hewlett Packard, CES 2015’te Pavilion Mini ve Stream Mini adını verdiği iki ufak masaüstü bilgisayar modeli ile karşımıza çıktı. Masada az yer kaplayan şık ve modern tasarımının yanında güçlü donanımı ile dikkat çeken mini bilgisayarların teknik detayları haberimizde.

CES 2015 Fuarı’nı hareketli geçiren isimlerinden birisi de HP idi. Tüketici Elektronik Fuarı’nın ilk gününde 4K, 5K ve kavisli monitörlerinin yanı sıra iki mini masaüstü bilgisayar ile karşımıza çıktı. Pavilion Mini ve Stream Mini adıyla tanıtılan yeni bilgisayarlar boyutlarına rağmen oldukça güçlü donanıma sahipler. Teknik özelliklerine baktığımızda Pavilion Mini, Intel Pentium 3558U işlemci ve Core i3-4025U işlemci olmak üzere iki farklı işlemci ile geliyor. 4GB bellek, 8GB’a kadar yükseltilebiliyor. 4 adet USB portu, ethernet, HDMI ve DisplayPort bağlantılarının yanında sd kart okuyucu, ses giriş ve çıkış portu ile donatılan Pavilion Mini’nin fiyat etiketi 319.99 dolar. Diğer model olan HP Stream Mini, tasarım yönünden benzerlik gösterse de donanımı farklı. Intel Celeron 2957U işlemci, 2GB bellek, 32GB SSD ile gelen bilgisayarı satın alan kullanıcılara iki sene geçerli 200GB OneDrive depolama alanı, Windows Mağazası’nda geçerli 25 dolar hediye kartı ücretsiz olarak sunuluyor.

CES 2015’te tanıtılan ilginç ürünler arasında bulunan HP Pavilion Mini Desktop ve HP Stream Mini Desktop’ın 14 Ocak 2015 günü Amerika’da satışa sunulması bekleniyor. İki model de klavye ve fare ile birlikte satışa sunulacak.

Misfit'in Swarovski ile Birlikte Ürettiği Akıllı Takısı Göz Kamaştırıyor

YORUMLAR