HP'den iPad Pro'ya Rakip 2'si 1 Arada: Chromebook x2

HP, dünyanın ilk çıkarılabilir Chromebook cihazını tanıttı. Google’ın Linux tabanlı Chrome OS işletim sisteminden güç alan 2’si 1 bilgisayar HP Chromebook x2, Apple’ın profesyonellere yönelik tableti iPad Pro’nun alternatifi olarak karşımızda. HP Chromebook x2 özellikleri ve fiyatı ile etkilemeyi başarıyor.

HP Chromebook x2 Özellikleri:

HP’nin tablet ve dizüstünü bir arada isteyen kullanıcılara özel yeni çıkarılabilir bilgisayarı Chromebook x2, hem tasarımsal hem de donanımsal olarak Apple iPad Pro kadar etkileyici bir cihaz. Çıkarılabilir klavye ile gelen Chrome OS tabanlı dünyanın ilk 2’si 1 arada cihazı, 12.3 inç Quad HD çözünürlüklü Corning Gorilla Glass 4 ile korunan ekran, 8GB LPDDR3 RAM, 7. nesil Intel Core işlemci, micro SD kartla 256GB’a kadar yükseltilebilen 32GB dahili depolama alanı, 13MP arka ve 5MP ön kameraya sahip. Çift B&O Play hoparlörler ile gelen cihazda USB Type-C portuna yer verilmiş. 3.5mm kulaklık girişi de yerini koruyor. Unutmadan, bataryanın kapasitesini bilmiyoruz ancak HP, cihazın 10 saat kullanım süresi verdiğini söylüyor. Tabii ki; bu sürenin maksimum elde edilebilen süre olduğunu biliyoruz. Yazılım tarafında cihazın hem Chrome OS hem de Android için geliştirilmiş yazılımları çalıştırabildiğini belirtelim.

HP Chromebook x2 Fiyatı ve Çıkış Tarihi:

Seramik beyaz anodize alüminyum gövdesiyle premium bir cihaz olduğunu gösteren HP Chromebook x2, 2 yıl boyunca 100GB ücretsiz Google Drive depolama alanıyla geliyor. 10 Haziran’dan itibaren satışa sunulacağını, temel konfigürasyonlar seçildiğinde fiyatının 599.99$ olacağını biliyoruz.