HP Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarını Üretti

HP Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarını Üretti

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri arasında yer alan ve dizüstü bilgisayarlar konusunda sözü geçen bir firma olan HP yeni dizüstü bilgisayar ailesini tanıtmaya hazırlanıyor. Spectre adı verilen yeni dizüstü bilgisayar ailesinin en büyük özelliği ise dünyanın en ince laptopu ünvanına sahip olması. HP Spectre'nin kalınlığı sadece 10.4 mm, yani bir santimetreden çok az daha kalın. Bu kalınlık neredeyse bir kurşun kalemle veya AAA boyutunda bir pil ile eşit seviyedeç Dizüstü bilgisayarın ağırlığı ise yaklaşık olarak 1 kilo 100 gram: 

HP Spectre'nin tasarımında ise metal ve karbon fiber birleşiminin kullanıldığı görülüyor. Alüminyum gövde cihazın şık görünmesini sağlarken karbon fiber bileşenler metal gövdeye sertlik kazandırıyor. Dizüstü bilgisayarın ekranında ise hem incelik hem de dayanıklılık konusunda başarılı olan Gorilla Glass 4 kullanılmakta.

HP Spectre'nin donanımsal özelliklerine göz atıldığında cihazın i5 ve i7 işlemcilere sahip versiyonlarının piyasaya sürüleceği bilgisi paylaşılıyor. 13.3" boyutundaki ekrana sahip olan bilgisayarda yüksek kalitesi ses çözümleri sunan Bang & Olufsen'in ses sistemi tercih edilmiş.Cihaz yeni nesil USB-C bağlantısına da sahip.

HP'nin yeni dizüstü bilgisayar ailesini bu derece ince tutabilmesi için alternatif bir soğutma sistemi tercih ettiği görülüyor. HP'nin "Hyperbaric Cooling" olarak adlandırdığı bu soğutma sisteminde herhangi bir fan kullanılmıyor.

Yaklaşık 9.5 saatlik bir pil ömrüne sahip olacağı bildirilen HP Spectre'nin yurt dışı satış fiyatı ise 1.170 $ ve 1.250 $ arasında olacak.

HP Logosunu Yeniledi

Bilgisayarlar İçin Bahar Temizliği Tavsiyeleri

Bilgisayar Toplama Rehberi ile Kendi Bilgisayarlarınızı Oluşturun!

YORUMLAR