HP, Ekonomik Tablet Slate 7'yi Tanıttı

HP, Ekonomik Tablet Slate 7'yi Tanıttı

HP, İspanya’da düzenlenen 2013 Mobil Dünya Kongresi’nde Android işletim sistemini kullanan HP Slate 7 isimli tabletini tanıttı.

Tablet dünyasında pek de başarılı sayılmayacak bir geçmişe sahip olan HP, Slate 7 isimli ürünüyle bu süreci bozmayı hedefliyor. Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanan ve mütevazı özelliklere sahip olan cihaz ekonomik olmasıyla dikkat çekiyor.

7 inçlik ekran üzerinde 600x1024 piksellik çözünürlük sunan üründe FFS+ LCD teknoloji kullanılıyor. Ekranda inç başına düşen piksel sayısı ise 170.

Cihazın 10.7 milimetrelik inceliğinin olduğunu belirtelim. Muhtemelen ürünün kullanıcılar tarafındaki en üzücü yönü bu olsa gerek.

Çift çekirdekli 1.6 GHz frekansında çalışan Cortex-A9 model bir işlemcisi bulunan üründe 1 GB değerinde bir ara bellek (RAM) donanımı yer alıyor. Arka kısmında 3.15 MP; ön kısmında ise VGA olmak üzere iki kamera görüyoruz. Bu arka kamera ile 720p HD video çekilebiliyor.

8 GB dâhili depolama alanı mikro SD kart ile 32 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Wi-Fi ve Bluetooth tabletin bağlantı teknolojilerinden.

Nisan ayı itibariyle ABD’de satışa çıkacak ürünün fiyatı ise $169.

2013 Mobil Dünya Kongresi'nde neler oluyor?

YORUMLAR