HP Elite x3, Türkiye'de Satışa Sunuluyor

HP Elite x3, Türkiye'de Satışa Sunuluyor

iOS ve Android’e göre durgun olan Windows Phone platformundan vazgeçemeyen kullanıcılar için üretilen akıllı telefon modellerine bir yenisi daha ekledi. HP’nin imzasını taşıyan ve yakında Türkiye’de de satışa çıkacak Elite x3 üst seviye Windows Phone cihazlardan biri.

HP’nin Computex 2016 Fuarı’nda sergilediği Windows 10 Mobile’lı akıllı telefonu Elite x3, donanımıyla dikkat çeken bir cihaz ve aralarında Türkiye’nin de olduğu 46 ülkede Ağustos ayının son haftası satışa sunulacak. Amerika için belirlenen çıkış tarihi 29 Ağustos ve başlangıç satış fiyatı 699 dolar. Şu an için Türkiye’de vergilerle birlikte tahmini bir rakam söylemek mümkün ancak HP Türkiye tarafından resmi bir açıklama gelmediğinden tahminleri bir köşede tutmakta fayda var.

HP Elite x3 Teknik Özellikleri:

Cihazın teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; Elite x3’ün Corning Gorilla Glass 4 ekranı 2560 x 1440 çözünürlük sunuyor. Kalbinde Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 820’yi taşıyan cihazın belleği 4GB ve microSD ile 256GB’a kadar yükseltilebilen 64GB dahili depolama alanı sunuyor. Cihazın arkasında otomatik odaklama, LED flaş özellikli 4K video kaydını desteklemeyen diğer deyişle 1080p’ye kadar video kaydı yapmaya izin veren 16MP kamera yer alırken, ön yüz kamerası 8MP çözünürlük sunuyor.

HP Elite x3 Fiyatı:

Windows Phone hayranlarına hitap eden ve Windows 10’un Continuum dahil tüm özelliklerine sahip olan HP Elite x3’ün şu an için sadece 64GB’lık modeli satışta ve yurt dışı fiyat etiketinin 699 dolar olduğunu, şarj etme dock’u ile birlikte alındığında 799 dolar olduğunu hatırlatalım.

HP’nin Süper Telefonu HP Elite x3 Tanıtıldı

YORUMLAR