HP Sanal Gerçeklik Monitörünü Tanıttı

HP Sanal Gerçeklik Monitörünü Tanıttı

Uzun yıllar boyunca, Azınlık Raporu filmini seyredenlerin en büyük hayali bilgisayarlarını Tom Cruise’un kullandığı gibi kullanabilmekti. Artık bu hayal gerçek oldu. HP’nin yeni monitörü sanal gerçekliğin tüm nimetlerinden faydalanabiliyor.

CES 2015, teknolojinin kıyasıya kapıştığı bir fuar. Bu fuarda dev şirketlerden, küçük girişimlere kadar pek çok yeni ürünü tanımak ve denemek mümkün olabiliyor. Bu sene fuarda ilgi çeken bir ürün de HP’den geldi. Zvr Sanal Gerçeklik monitörü ellerinizi kullanarak monitörde projeler tasarlamanıza ve objeleri hareket ettirebilmenizi sağlıyor. 

Henüz bir prototip ve demo ürün olarak tanıtılan Zvr, tıp alanından endüstriyel tasarıma kadar pek çok farklı konuda çalışma yapan mühendis ve bilim adamlarının hizmetine sunulacak. Bunun yanı sıra özellikle mimarların da tasarımlarında bu teknolojiden faydalanabilecekleri açıkça görülüyor. Tıp alanında bilgisayar üzerinde konsültasyon yapmayı sağlayabilecek, mühendislikte makine ve benzeri tasarımları rahatça modelleyebilecek bu yeni monitör standart büyük sanal gerçeklik gözlüklerine de ihtiyaç duymuyor. Basit, normal sinema 3D gözlüklerine benzeyen bir gözlük rahatlıkla monitörü kullanmanıza olanak tanıyor.

Çok yakında bu teknolojiden oyun üreticilerinin de faydalanacağı gerçeği, oyun dünyasını da heyecanlandırıyor. Şimdilik elinizle 3D olarak bir Rubik Kübü’nü çözümleyebildiğiniz Zvr, çok yakında mükemmel oyunlarda son derece heyecanlıdakikalar geçirmemize sebep olacak gibi duruyor.

Zvr’nin seri üretime geçerek fiyatının belirlenmesi 2015 ilkbaharını bulacak. 

HP Elite L2201x Süper İnceMonitör

HP Slate 7 Extreme

HP Bilgisayar Oyunculuğunun Geleceğini Omen'da İnşa Etti

YORUMLAR