Hp Star Wars Special Edition Artık Türkiye'de

Hp Star Wars Special Edition Artık Türkiye'de

Star Wars: Güç Uyanıyor filminin vizyona girdiği şu günlerde Türkiye'deki Star Wars hayranlarını sevindirecek bir diğer haber de Hp'den geldi.

Hp,Star Wars filminin vizyona gireceği tarih olan 17 Aralık için özel bir bilgisayar üretti. Star Wars hayranlarına ayrıcalıklı bir deneyim yaşatmak isteyen Hp, Star Wars Special Edition adıyla piyasaya sunacağı bilgisayarı gün yüzüne çıkardı. 

Hp Türkiye genel müdürü Filiz Akdede, konuyla ilgili olarak "Star Wars hayranlarına büyüleyici bir deneyim sunmak için bu bilgisayarların üretildiğini ve bu bilgisayarda diğer bilgisayarlardan farklı olarak özel ekran koruyucuları, masaüstü arka planları ve ses profilleri yer alıyor" dedi. Tasarımı ile oldukça dikkat çekici olan bilgisayarın üzerinde Star Wars Aurebesh fontu ile yazılmış "Galaktik İmparatorluk" yazısı ise bilgisayara ayrı bir hava katmış durumda. Dokunmatik panelinin tasarımı X-Wing Yıldız Dövüşleri Rehber Sistemini yansıtırken kırmızı arka aydınlatmalı klavye ise karanlık taraftan izler taşıyor.

Bilgisayarın teknik özelliklerinden bahsedecek olursak 7 saat pil ömrü ile uzun süreli kullanım desteklenmiş durumda. Full HD 15.6 inç ekranıyla ise oldukça kaliteli görüntü sağlıyor. Altıncı nesil İ5 işlemci ve 8 GB RAM ile gelecek olan bilgisayarın 2TB'a kadar HDD seçenekleri bulunuyor. Bilgisayarda ekran kartı olarak ise Nvidia GeForce® 940M ekran kartı tercih edilmiş. Hem teknik hemde tasarımsal özellikleriyle oyun bilgisayarı olmaya aday olan Hp Star Wars Special Edition şu an Türkiye'de sadece Teknosa mağazalarında bulunuyor. Fiyat olarak ise 2999+KDV olarak belirlenmiş. Bilgisayarın sistemsel özelliklerinde de optimizasyonlar yapan Hp bu bilgisayar ile Star Wars hayranlarının gönlünde taht kuracak gibi duruyor.

Katy Perry'nin Mobil Oyunu Katy Perry Pop Çıktı!

26 Yaşındaki Eski Hacker Garajında Sürücüsüz Araba Yaptı

YORUMLAR