HP, Tablet Dizüstü Melezi SlateBook x2'yi Tanıttı

HP, Tablet Dizüstü Melezi SlateBook x2'yi Tanıttı

HP, SlateBook x2 isimli tablet dizüstü melezi yeni cihazını tanıttı. Ekranı ayrılabilen bir dizüstü olarak sunulan cihaz, sahip olduğu donanım özellikleriyle dikkat çekiyor.

Hem iş hem de kişisel bilgisayar kullanım deneyimini ve ihtiyacını bir araya getirmeyi hedefleyen cihazın ekranı gövdesinden ayrılabiliyor. Buna benzer bilgisayarları sıkça görmeye başladığımız bir dönemde tanıtılan ürün Android 4.2.2 işletim sistemini kullanıyor. Google’ın diğer popüler mobil hizmetleri de kullanılıyor. Google Now, Gmail, YouTube, Google Drive, Google Arama ve Google Hangout gibi Google yazılımları varsayılan olarak geliyor. Tabii ki kullanıcıların yüz binlerce oyun ve uygulamayı edinmeleri için de Google Play bulunuyor.

NVidia Tegra 4 yonga setinin yer aldığı cihazda Tegra 4 altyapısıyla son derece uyumlu olarak sunulan oyunlardan örnekler bulunuyor. TegraZone uygulamasıyla var olan oyunların sayısını arttırmak mümkün kılınıyor.

10.1 inçlik HD ekranı bulunan SlateBook x2, önümüzdeki ağustos ayından itibaren yurt ışında $480 ila $800 arasında değişen etiket fiyatlarıyla satışa çıkacak.

BlackBerry Messenger Android ve iOS'a geliyor

YORUMLAR