HP ve SanDisk RAM ve SSD Teknolojisini Bir Bellek Üzerinde Birleştiriyor

HP ve SanDisk RAM ve SSD Teknolojisini Bir Bellek Üzerinde Birleştiriyor

Çok yakında bilgisayarlarımızın performansı katlanacak HP ve SanDisk RAM ve SSD'leri birleştiren teknolojiyi hazırlıyorlar. 3D Xpoint Intel Optane adı verilen teknolji 2016'ya hazırlanıyor.

HP ve SanDisk, taşınabilir belleklerden (flaş bellek) bin kat daha hızlı olabilecek yeni bir depolama teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu proje hakkında henüz çok fazla bir bilgi yok, ancak her iki dev üretici hem uzun süreli depolama, hem de RAM olarak görev alacak "evrensel bir bellek" yaratmak için kolları sıvamış durumda. Bu teknoloji Intel'in 3D Xpoint teknolojisi üzerine inşa edilecek.HP ve SanDisk’in yaptığı açıklamaya göre hem kısa süreli, hem de uzun süreli depolama için tek bir bellek tipi kullanılmasının bilgisayarların performansını ciddi ölçüde artıracak. Bu performans artışı NAND Flaş belleklerden bin kat daha fazla olacak.

HP ve SanDisk’in bu girişiminin sonuçlarını 2016 yılında görebileceğiz. Bu teknoloji, Optane adıyla piyasaya çıkacak. İşin en güzel tarafı ilk olarak dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak. 

Intel'in Yeni Ürünü 3D XPoint, SSD'lerden Bin Kat Daha Hızlı

SSD mi Yoksa HDD mi? Hangisi Bizim İçin Daha Verimli?

YORUMLAR