HP'den Snapdragon 820 İşlemcili Amiral Gemisi Geliyor

HP'den Snapdragon 820 İşlemcili Amiral Gemisi Geliyor

Teknoloji devlerinin katıldığı Mobil Dünya Kongresi'ne sayılı günler kala HP'nin etkinlikte tanıtacağı yeni amiral gemisi netlik kazandı. Cihazın adı HP Falcon olacak.

Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça şirketlerin yeni telefonları hakkında sızıntılar da internette kol gezmeye başladı. Son gelen sızıntılar ise bu sefer HP cephesinden geldi. Haberlere göre HP, Lumia 950 XL ile rekabet edebilecek Windows 10'lu HP Falcon'u geliştiriyor. 2K ekrana sahip olacağı söylenen bu telefon, Windows 10 işletim sistemine sahip olacak ve tahminlere göre MWC 2016'da (Mobile World Congress) piyasaya çıkacak.

HP Falcon adını alacak bu yeni cihaz daha önce benchmark testlerinde de görünmüştü. Şimdi ise gelen haberlerle cihaz netlik kazanmış oldu. HP Falcon 22-25 Şubat tarihinde yapılacak olan MWC 2016'da tanıtılacak. Snapdragon 820'den güç alacağı söylenen cihazın 5.8 inçlik bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor. 20 MP arka ve 12 MP ön kamera ile yeni amiral gemisi olmaya aday.

Windows 10 işletim sistemiyle gelecek olan cihaz için söylenenler şu an sadece bir iddiadan ibaret. Eğer iddialar gerçekleşirse HP Falcon Windows 10'u bir kaç adım ileriye taşıyabilir. 

HP Star Wars Special Edition Artık Türkiye'de

HP, Yeni İş İstasyonu ZBook Studio ile Apple MacBook Pro'ya Meydan Okuyor

YORUMLAR