HP’den Yeni Bir Dizüstü, Tipi Tanıdık Gelse de Hafif ve Güçlü

HP’den Yeni Bir Dizüstü, Tipi Tanıdık Gelse de Hafif ve Güçlü

HP, MacBook Air’i andıran tasarıma sahip  Elite Book Folio 1020’yi tanıttı. Her ne kadar MacBook Air kullanıcıları HP’nin yeni modelini kopya tasarım diye eleştirse de, ürün çok daha hafif ve güçlü.

HP yaptığı açıklamada, yeni tanıtılan Elite Book Folio 1020’nin daha çok ofis kullanıcılarına ait bir ürün olduğunu belirtiyor. Ürünün üzerinde kişiye özel iş sunucularına bağlanma çıkışı ve parmak izi okuyucusu bulunuyor. Böylelikle hem daha güvenli hem de daha profesyonel kullanımlara olanak tanıyor. 

Elite Book Folio 1020, oldukça sağlam bir model. Pek çok dayanıklılık ve düşme testini başarıyla geçtiği söyleniyor. HP sözcüsü, ofis çalışanlarının bazen çok dikkatsiz ve sakar olabildiklerini göz önüne aldıklarını ve bundan dolayı dayanıklılığa çok önem verdiklerini de açıkladı.

Bir ofis bilgisayarı için oldukça donanımlı olan Elite Book Folio 1020’nin 8 GB Ram ve isteğe bağlı olarak seçilebilen 128 GB ve 256 GB SSD donanımı var.  Ürünün kalbinde ise Intel Core M işlemci atıyor. Bu da Elite Book Folio 1020’nin fan kullanmadığı anlamına geliyor. Bundan dolayı da son derece ince ve sessiz. 

Elite Book Folio 1020 iki farklı model olarak piyasaya çıkıyor. Bunlardan biri  1 kilograma yaklaşan ağırlığıyla MacBook Air’den daha hafif. Standart model ise biraz daha ağır, ancak 1080P ve dokunmatik ekrana yükseltilebilen özelliğe sahip. 

Henüz fiyatı açıklanmayan modellerden hafif olan Elite Book Folio 1020’nin Mac Book Air’den biraz daha pahalı olacağı tahmin ediliyor.

HP, Akıllı Telefon Pazarına Geri Dönüyor

HP Bilgisayar Oyunculuğunun Geleceğini Omen'da İnşa Etti

YORUMLAR