HTC 10 Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri

HTC 10 Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri

HTC'nin bir süredir bize farklı videolarla ipuçlarını verdiği yeni amiral gemisi HTC 10 nihayet resmi olarak tanıtıldı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Mobile World Congress etkinliğinde Samsung, LG ve Sony gibi markalar son amiral gemilerini tanıtmışlardı. HTC ise diğer firmalarla karşılaştırıldığında bu etkinlikte sessiz kalmıştı. Bunun yanında HTC'nin zorlu bir mali krizden geçiyor olması da HTC'nin yeni bir amiral gemisi çıkarıp çıkarmayacağı sorusunu akla getiriyordu.

İşte bütün bu sorular HTC'nin yaptığı resmi HTC 10 duyurusuyla cevaplandı. Hatırlanacağı üzere dün de cihazın resmi tanıtım videosu olduğu iddia edilen bir video internete sızdırılmıştı. Dilerseniz lafı uzatmadan HTC 10 teknik özelliklerine bir göz atalım:

HTC 10 Teknik Özellikleri

- 5.2", 2560 X 1440 çözünürlüğe sahip ekran

- 4 çekirdekli 2.15 GHZ Qualcomm Snapdragon 820 işlemci

- 4 GB RAM

- UltraPixel özelliğine sahip 12MP arka kamera, hyperlapse ve yavaş çekim özelliği, 4k video kaydı

- 5MP ön kamera

- HTC BoomSound, Dolby Audio, 24 bit yüksek kaliteli stereo ses kaydı

- 32 - 64 GB dahili depolama alanı seçenekleri, 2 TB'a kadar microSD hafıza kaydı

- USB Type-C bağlantısı

- NFC, Bluetooh 4.2 çift bant(2.4 ve 5 GHZ) 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi bağlantısı

- Parmak izi okuyucu

- 3000 mAh batarya kapasitesi

- Android 6.0 işletim sistemi

- Gri, gümüş, altın ve kırmızı renk seçenekleri

HTC 10 Tasarımı

HTC 10'un tasarımına göz atıldığında bu tasarımın dün internete sızdırılan videodaki tasarımla örtüştüğü görülüyor. Metal gövdeye sahip olan telefonun ön paneli bize biraz Samsung Galaxy serisindeki eski telefonları hatırlatıyor. Telefonun arka bölümünde ise yukarıda ve aşağıda iki küçük şerit bulunmakta. Yuvarlatılmış köşelere sahip telefonun arka yüzeyi de hafiften iPhone telefonları anımsatmakta.

HTC 10 4 farklı renk ile piyasaya sürülecek. Bu renkler arasında altın rengi de yer almakta. Hatırlanacağı üzere son nesil amiral gemilerinde altın rengi yüksek ilgi görmüştü.

HTC 10 Fiyatı

HTC 10 fiyatı yurt dışında 699 dolar civarında olacak. Ülkemizda yaklaşık olarak 2100 TL olan bu fiyata vergilerin de ekleneceğini belirtmekte fayda var. Yani HTC 10 ülkemizde vergilerle birlikte 3000 TL civarında bir satış fiyatını görebilir.

HTC 10 Çıkış Tarihi

HTC 10'un tanıtımıyla birlikte yeni amiral gemisi ön siparişe de açıldı. Yeni akıllı telefonun dağıtımının ise Mayıs ayları başında yapılması planlanıyor.

YORUMLAR