HTC 10'un Kasası ve Özellikleri Sızdırıldı

HTC 10'un Kasası ve Özellikleri Sızdırıldı

Tayvanlı akıllı telefon üretisicinin son modeli HTC 10 dört gözle bekleniyor. Yakın zaman sonra duyurulması planlanan telefonunun kasası ve özellikleri ise bugün internet alemine düştü. 

Daha önce yapılan açıklamalardan HTC 10'un 12 Nisan tarihinde açıklanacağı öğrenmiştik. İnternet üzerinden yapılacak bir etkinlikle müşterilere tanıtılacak olan yeni akıllı telefonun, yine birçok ilginç özellikle gelmesi bekleniyor. Yine de geçen sene piyasaya sürülen HTC One A9 modeli için bir stadyumun kiralandığını ve tanıtımın orada yapıldığını düşünürsek, bu sene karşımıza belki beklediğimiz kadar iyi bir telefon çıkmayabilir. 

Birkaç haftadır HTC 10 için farklı farklı sızıntılar da görmüştük. Bu sızıntıların sonuncusu ise telefonun kasasını üreten Çinli bir firmanın çalışanlarından geldi. Telefonunun tamamı fotoğraflanmasa da arka kapağının nasıl olabileceğine dair artık karşımıza bir görüntü var. Ayrıca telefonun muhtemel özelliklerine dair de söylentiler ortaya atıldı.

HTC 10 Nasıl Görünecek?

Daha önce yapılan sızıntılarla paralellik gösteren yeni görüntülerle birlikte, telefonun çokça buna benzeyeceğini söylemek yanlış olmaz. Hemen yukarıda gördüğünüz fotoğraftan da anlayabileceğiniz gibi telefonun arkasında çıkıntılı bir kamera ve lazer odaklı bir flaş sistemi bulunacak. 

Telefonun yan tarafında, birkaç modeldir kullanılan güç butonu yerleştirilmiş. Üst tarafında ise 3.5mm jak girişi bulunuyor. 

Alt tarafında sarj girişi görülebileceği gibi HTC 10 için geliştirilen BoomSound hoparlörler yer alıyor.  

Sol tarafında, SIM kart girişi, ses açma kapa tuşarı ve tırtıklı güç tuşunu bulabiliyoruz. Sağ tarafında ise ses microSD kart girişinin konuçlandırıldığını görmek mümkün. 

HTC 10 Özellikleri

Kasasının sızdırılmasıyla birlikte, HTC 10'un özelliklerine dair de bir takım söylentiler ortaya çıktı. Tabii ki; bunların sadece söylentiden ibaret olduğunun altını tekrar çizelim. Yine de böylesine söylentilerin çokça doğru çıktığının da altını çizmekte yarar var. Ortaya çıkan bu söylentilere göre telefonun özellikleri şöyle olacak:

Ekran: 5.15 inç HD Super AMOLED ekran (2560x1440 çözünürlükte)

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820 

Bellek: 4GB RAM

Batarya: 3000 mAh

Depolama: 32GB dahili depolama alanı

MicroSD Desteği: Var

Kamera: UltraPixel teknolojisiyle arkada 12-megapiksel

Kamera sensörü: Sony IMX377

HTC 10 Performans Sıralamasında Lider Oldu!

Tanıtımına Birkaç Hafta Kala HTC 10'dan Heyecan Verici Bir Özellik Daha Geldi

HTC 10'un Çıkış Tarihi Kesin Olarak Belli Oldu

YORUMLAR