HTC 11 Geliyor! İşte Teknik Özellikleri

HTC 11 Geliyor! İşte Teknik Özellikleri

HTC 10 genel olarak çok satan ve bir trend yaratabilen bir telefon olmasa da oldukça beğenilmişti. HTC yaşadığı ekonomik krizi aşabilmek için yeni cihazlarında HTC 10’a gösterdiği özeni HTC 11'de de devam ettirtecek gibi görünüyor.

HTC 11 Teknik Özellikleri

İnternete sızan bilgilere göre; HTC 11, gelecek yıl içerisinde çıkış yapacak ve 5.5 inçlik eğimli bir ekrana sahip olacak. Ayrıca 12MP'lik kamera ile güçlendirilmiş bir amiral gemisi olarak karışıza çıkacak. Tayvanlı üreticinin internete sızan planları şimdilik bunu işaret ediyor. Tüm bunların dışında HTC 11! in 2560x1440 piksel UHD çözünürlük sunacağı da sızdırılan diğer bilgiler arasında. Bu bilgiler HTC 11’in ön kamera çözünürlüğünün de 8MP olacağını ifade ediyor. Qualcomm Snapdragon 830 işlemci kullanacağı düşünülen cihaz, 4GB RAM taşıyacak ve 32GB dahili belleğe sahip olacak.

Bu özellikler HTC’nin 2017’de rakipleri olacak Samsung Galaxy S8 ve LG G6 özellikleri ile ne kadar rekabet edebilecek, telefonun yan özellikleri ne olacak sorularını elbette gündeme getiriyor. Ancak her iki rakibin de henüz kesinleşmiş bir teknik özellik karnesi mevcut değil. Bu yüzden HTC 11’in bu rakiplerle başa çıkabilecek daha bir çok yan özelliği olabilir diye düşünüyoruz.

HTC 10 Bataryasıyla Çok Övünüyor

HTC 10 Türkiye’de Satışa Çıktı

YORUMLAR