HTC Butterfly Dünya Pazarına Duyuruldu

HTC Butterfly Dünya Pazarına Duyuruldu

İlk olarak piyasaya Japonya’da bir operatör şirketine özel olarak çıkışını gerçekleştiren ve dünyanın ilk Full HD özelliğine sahip akıllı telefonu HTC Butterfly’in dünya pazarına sunulacağı açıklandı. Bu sıralar Windows Phone 8 modeli ile gündemde olan HTC’nin beğenilen bu cihazını dünya pazarına açacak olması şirketin maddi konuda durumunu da etkileyecek.

Kasım ayı içerisinde Japonya’da duyurulan HTC Butterfly’nin üstün özellikleri ve ilk Full HD akıllı telefon unvanına sahip olması Japonya dışında yaşayan kullanıcıların tabir-i caizse ağızını sulandırmış ve üzüntüye uğratmıştı. HTC’den yapılan yeni bir açıklama ile bu cihazın global pazarda satışa sunulacağı resmen duyuruldu.

HTC’nin bu mükemmel cihazının teknik özelliklerinden biraz bahsedecek olursak; HTC One X’ten farklı olarak Super LCD 3 ekran kullanılan HTC Butterfly bu ekran özelliği ile HTC’nin amiral gemisinden daha üstün bir ekrana sahip, ayrıca bu ekranın 5 inçlik dev bir ekran olduğunu da belirtelim. Dünyanın şüphesiz en iyi ekranına sahip olan HTC Butterfly inç başına 440 ppi değerine sahip.

HTC Butterfly 1.5 GHz gücüne sahip yeni nesil Qualcomm teknolojisini kullanan cihaz Adreno 320 GPU’sunu kullanmakta. 2 GB RAM’a sahip olan HTC Butterfly’da 16 GB depolama alanı bulunuyor ve bu alanı harici hafıza elemanlarıyla arttırabilirsiniz.

8 Megapiksellik bir kameraya sahip olan cihaz Full HD video kaydı yapabilmekte ve cihazda Beats Audio desteği yer alıyor. Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile gelmesi beklenen HTC Butterfly’ın dünya pazarında nasıl bir başarı yakalayacağı merak ediliyor.

YORUMLAR