HTC'den Giriş Seviyesinde 'Bomba' Cihaz Geliyor

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC bu yıla U11 EYEs'i tanıtarak başlamıştı. Bu cihaz ile beğenileri toplayan şirketin, şimdi de giriş seviyesinde yer alan ancak başarılı teknik özelliklere sahip olacak bir cihaz üzerinde çalıştığı sızdırıldı. 18:9 (çerçevesiz ekran) ile gelecek telefonun kod adının ise Breeze olduğu ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Geekbench üzerinden sızdırılan Breeze, şimdi de Evan Blass tarafından onaylandı. Twitter üzerinden Breeze'nin teknik özelliklerini açıklayan Blass, cihazın giriş seviyesinde olacağına vurgu yaptı. 5.5 inç çerçevesiz ekran ile gelecek yeni telefon, henüz modeli bilinmeyen bir MediaTek yonga setinden gücünü alacak. 2GB RAM ve 16GB dahili depolama barındıracak HTC Breeze, giriş seviyesi olmasından dolayı arkada ve önde tek kamera kurulumuna sahip olacak. Arkada 13MP, önde ise 5MP çözünürlüğünde kamerayla kullanıcılara sunulacak.

Kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkması beklenen cihazda 2750 mAh batarya yer alacak. Bunların dışında henüz bir bilgiye sahip değilken Breeze'nin görselleri de sızdırılmış değil. Ayrıca çıkış tarihi ve fiyat etiketi hakkında da bilgi veremiyoruz ancak giriş seviyesinde bir cihaz olacağı için cep yakmayacak türden bir fiyatlandırmada olacaktır diye düşünüyoruz.

Ülkemize gelip gelmeyeceği de bilinmeyen Breeze, HTC'nin alt kategorilerdeki yarışında büyük bir alternatif olacak gibi duruyor. Bakalım HTC bu cihazıyla istediği hedefleri elde edebilecek mi?

YORUMLAR