HTC Double Exposure Etkinliği için Tarih 8 Ekim

HTC Double Exposure Etkinliği için Tarih 8 Ekim

HTC, Double Exposure ismini verdikleri bir etkinliğin davetiyesini dağıtmaya başladı. Yer alan bilgilere göre 8 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşecek olan etkinliğin diğer detaylara yer verilmemiş ve bunun yerine afişte elinde mobil bir cihaz tutan iki kadının fotoğrafı eşliğinde bir kokteyl daveti var. Ancak, HTC'nin yıl sonuna hazırlandığı dönemde kendilerine içki sofrası olarak kalabalık yaratmayı amaçladığını varsaymamız mümkün değil.

HTC One M8 modelinin 4 megapiksel kamera sensörü için üçüncü parti yazılımcılara tam yetki verdiği biliniyorken elle tutulur bir veriye henüz ulaşılamadığı gibi ellerinde barındırdıkları çift lensli odaklanma sistemi, bu işi yazılımla halletmeye çalışan Google'ın Lens Blur teknolojisine meydan okur nitelikte.

Peki HTC bizim için hangi sürprizi hazırlamış olabilir?

İsterseniz önce yükseklerden uçup en pozitif tabloyu çizelim. Android L tanıtımları için henüz vakit erken olarak nitelendiriliyor ancak HTC'nin 8.9 inç ekrana sahip bir cihazla tablet piyasasına da el atacağı neredeyse kesinleşti. Cihazın adı Nexus 9 olacak. Intel gizlilik konusunda birçok şirketten daha az hassas olduğu için Tegra K1 işlemcisinin tercih edileceği de söylentiler arasında yer aldı.

Peki ya akıllı saatlerde durum nedir? Şimdiye kadar HTC'nin akıllı saat planlarını askıya aldığı konuşulmuş olsa da bu ürün yelpazesine sahip olmayan büyük şirketler arasında HTC gün geçtikçe yalnız kalıyor. Geçtiğimiz hafta düzenlenen IFA 2014 de bunu doğrular nitelikte.

Daha olası bir senaryoya dönecek olursak, HTC Desire 510'un çıkış hazırlıklarını beklemek mümkün. Daha önce tanıtımı gerçekleştirilen cihazın fiyatı ve çıkış tarihi hala bilinmiyor. Orta ve alt sınıflar arasında yer alan bu cihaz teknolojiye meydan okuyacak bir ürün değil. Ancak kendi klasmanında iddialı bir telefon olacağı izlenimini veren Desire 510 önümüzdeki aylarda bütçe telefonlarının bir numaralı ürünü olabilir.

Sizin etkinlik hakkında beklentiniz nedir? Fikirlerinizi bizimle aşağıdaki yorum kutusundan paylaşabilirsiniz.

HTC Desire 510 Duyuruldu

IFA 2014'te Neler Tanıtıldı?

YORUMLAR